Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

05 grudnia, 2020

Świąteczne zdarzenie, konkurs literacki

Drodzy Czytelnicy!
Wraz z nadejściem pierwszego śniegu Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej zaprasza do wzięcia udziału w corocznym konkursie literackim „Świąteczne zda(e)rzenie”, którego celem jest napisanie opowiadania dotyczącego świąt Bożego Narodzenia!

Pod uwagę będą brane tylko teksty  zawierające  pełen zestaw następujących wyrażeń w ich oryginalnej formie (tj. nie zmieniamy szyku wyrazów w zdaniu, nie dodajemy dodatkowych zwrotów do wyrażeń): sandacz w opałach; a niech to goździk!; wyglądał jak dziadek do orzechów; niewykryty buntownik wśród elfów; muchomor się zachmurzył; gdzie jesteś pierniczku?;jak z powieści Dickensa; niedźwiedzia łapa zamarła; szklane bombki rozbłysły z zapałem oraz pyton w bibliotece.
Z uwag technicznych: objętość prac minimalnie 1 strony A4, a nie więcej niż 3 stron A4, znormalizowanego maszynopisu (czcionka: Times New Roman, Calibri; wielkość czcionki: 12). 
Prace można nadsyłać pocztą elektroniczną na adres: konkurs@biblioteka-dg.pl (wraz ze skanem załącznika nr 1), pocztą tradycyjną (wraz z załącznikiem) lub złożyć osobiście w Bibliotece Głównej MBP, Dąbrowa Górnicza, ul. T. Kościuszki 25 (wraz z załącznikiem) najpóźniej do 23.12.2020 r.
Rozstrzygnięcie konkursu: 11.01.2021 r. na stronie internetowej: www.biblioteka-dg.pl oraz Facebooku: www.facebook.com/mbpdg.
Szczegółowe warunki uczestnictwa w konkursie określa Regulamin, który wraz z załącznikiem, zamieszczony jest na stronie internetowej www.biblioteka-dg.pl
Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *