Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Nauka

28 września, 2021

Szczegółowy program oraz rejestracja na aktywności 5. ŚFN KATOWICE

Ponad 600 aktywności, gala otwierająca Śląski Festiwal Nauki KATOWICE nad Rawą, plenerowe miasto nauki rozciągające się na odcinku prawie 1,5 km w sercu Katowic, a do tego kilkaset aktywności online – tak w wielkim skrócie prezentuje się przygotowany przez zespół festiwalowy program nadchodzącej edycji. Z pełną ofertą można zapoznać się na stronie ŚFN KATOWICE.

Pełny program w formie drukowanej będzie można znaleźć w piątkowych wydaniach „Dziennika Zachodniego” oraz katowickiej „Gazety Wyborczej”.

ŚFN KATOWICE w skrócie prezentuje się tak:

9 października 2021 roku (sobota), godz. 18.30 – gala otwarcia (obok Szkoły Muzycznej im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach), podczas której odbędą się:

• debata o przyszłości Rawy;
‣ wręczenie Śląskiej Nagrody Naukowej 2021;
‣ koncert „Dźwięki rzeki” Michała Zygmunta.

• 10 października 2021 roku (niedziela), godz. 9.30–20.00 – plenerowe miasto nauki nad Rawą (rozciągające się od rynku w Katowicach aż do ulicy Dudy-Gracza); w programie m.in.:

‣ 200 pokazów naukowych;
‣ 14 scen;
‣ 4 strefy specjalne;
‣ koncerty, warsztaty, wystawy;
‣ koncert Artura Andrusa (godz. 20.45).

Wstęp do plenerowego miasta nauki nad Rawą będzie możliwy za okazaniem bezpłatnej wejściówki, którą można pobrać, wypełniając formularz rejestracyjny.

• 11–15 października 2021 roku (poniedziałek–piątek), godz. 9.15–21.00 – program online (na stronie: slaskifestiwalnauki.pl), a w jego ramach treści dla:
‣ uczniów;
‣ nauczycieli;
‣ dorosłych.

Rejestracja na wybrane aktywności rozpocznie się 28 września 2021 roku o godz. 15.00. Link do zgłoszeń będzie dostępny na stronie głównej ŚFN KATOWICE.

Na wybrane wydarzenia obowiązuje rejestracja ze względu na limit liczby uczestników spowodowany po pierwsze wygodą uczestników i prowadzących (aby w pełni skorzystać z niektórych warsztatów czy wycieczek, uczestników nie może być zbyt wielu), a po drugie obostrzeniami pandemicznymi. Rejestracja dotyczy wydarzeń organizowanych na żywo w ramach plenerowego miasta nauki nad Rawą (10 października), a także na warsztaty online (od 11 do 15 października).

Duża liczba atrakcji dostępna jest bez konieczności rejestracji. W ramach plenerowego miasta nauki nad Rawą będą to między innymi stanowiska pokazowe w sześciu obszarach wiedzy, które będzie można odwiedzać w halach namiotowych na terenie festiwalu, strefy specjalne (m.in. strefa Stanisława Lema, strefa miasta i wody, strefa rodzinna), wykłady na czternastu scenach i wiele innych. Nie trzeba również rejestrować się, aby oglądać telewizję festiwalową w ramach ŚFN online od 11 do 15 października – znajdą się tam fascynujące wykłady i spotkania w ramach sześciu obszarów wiedzy.

Dostęp do atrakcji plenerowego miasta nauki nad Rawą możliwy jest po pobraniu darmowej wejściówki, którą należy wymienić na opaskę w dowolnym punkcie informacyjnym na terenie wydarzenia. Opaska jest niezbędna, aby dostać się do hal namiotowych czy do namiotów warsztatowych.

Więcej informacji o 5. Śląskim Festiwalu Nauki KATOWICE można znaleźć na stronie wydarzenia oraz na Facebooku.

Zdjęcie: Pixabay
Źródło: Uniwersytet Śląski w Katowicach

Możliwość komentowania jest wyłączona.