Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

03 września, 2019

„Szkielety, tkanki i odbicia zdarzeń”

„Szkielety, tkanki i odbicia zdarzeń”

ART. ERIA.TG to projekt realizowany w przestrzeni miejskiej przez Galerię Sztuki Współczesnej Przytyk, działającej w Tarnogórskim Centrum Kultury, towarzyszący corocznym Gwarkom ! Główna ekspozycja, jak co roku, będzie miała miejsce we wnętrzach Kościoła Zbawiciela na tarnogórskim Rynku. Wydarzenie to jest okazją do przedstawienia działalności artystycznej lokalnych twórców. W tegorocznej edycji udział weźmie tarnogórzanka Marta Czarnecka.
Tematyka tegorocznej wystawy to „Szkielety, tkanki i odbicia zdarzeń”. Marta Czarnecka jest tarnogórzanką oraz doktorantką na ASP w Katowicach. Wśród otrzymanych nagród można wymienić m.in: Nagrodę Ministra i Kultury i Dziedzictwa Narodowego(2014), Nagrodę Marszałka Województwa Śląskiego oraz Nagrodę Angelus (I Przegląd Sztuki Współczesnej „Nowa Awangarda”, 2017) i II Nagrodę (III Ogólnopolski Konkurs Malarski im. Leona Wyczółkowskiego, 2018. Ma w swym dorobku kilka wystaw indywidualnych oraz udział w ponad 40 wystawach i projektach zbiorowych w Polsce, Czechach i Francji.
Wernisaż wystawy i koncert odbędzie się w najbliższą środę 4 września o godz. 19:00 oraz przez całe Gwarki. Podczas wernisażu będziemy mogli wysłuchać zespołu Symetrio, którzy tworzą na scenie niebywały spektakl, w postaci trzech znakomitych akordeonistów: Michał Jabłoński, Adam Potera i Krystian Saciłowski. Maria Wandzik

Możliwość komentowania jest wyłączona.