Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+

Tarmilo w trakcie rozbiórki

Tarmilo w trakcie rozbiórki

We wtorek rano 6 sierpnia zaczęła się rozbiórka ważnego dla miasta Tarnowskie Góry oraz Śląska Zakładu Tarmilo, mieszczącego się przy ul. Sobieskiego oraz Opolskiej. Dawniej tętniące życiem miejsce pracy, wypełnione na halach maszynami do szycia rozbrzmiewało furgotem Łuczników, niemieckich Textimów i japońskich Yamahów. Szczebiotanie krawcowych na przerwach o najnowszych wykrojach, nie wystarczyło w czasie pracy na akord.
Dziś widzimy na placu boju tylko puste budynki zakładu i echo, z którymi niezbyt łagodnie obszedł się czas i nadały się tylko do wyburzenia. Prace rozpoczną się od wyburzenia małych budynków z tyłu zakładu, które zlokalizowane są od strony ulicy Sobieskiego. Wraz z rozwojem prac mogą pojawić się utrudnienia dla kierowców oraz pieszych.

Przede wszystkim przestanie być możliwe parkowanie pod obiektem Tarmilo, czasowo może też zostać zamknięty ruch. W miejscu po wyburzonym Tarmilo powstanie parking, na który będzie można wjechać od ulic Sobieskiego i Opolskiej. Projekt przewiduje stworzenie 59 wybrukowanych miejsc parkingowych. Dodatkowych 6 miejsc powstanie przy ulicy Wąskiej, która kiedyś łączyła Opolską i Sobieskiego, i zostanie odtworzona. Teren będzie oświetlony i wyposażony w ławeczki i donice z kwiatami.
Maria Wandzik

Możliwość komentowania jest wyłączona.