Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Zdrowie

02 sierpnia, 2019

Tarnogórska Masa Krytyczna – śladami Tour de Pologne

Tarnogórska Masa Krytyczna – śladami Tour de Pologne

„Rower to jest świat …” – najprostszy środek komunikacji miejskiej, zwiedzisz nim wszystkie zakamarki Globu, jeśli tylko Ci się zamarzy i będziesz miał w sobie determinacje.
95 Tarnogórska Masa Krytyczna tradycyjnie, jak w każdy ostatni piątek miesiąca przejedzie ulicami Tarnowskich Gór. Nie było by w ty nic niezwykłego, ale tym razem pojadą śladami 76 Tour de Pologne, które odbędzie się już w najbliższą niedziele. Na starcie uczestnicy Masy Krytycznej otrzymają koszulki z logo wydarzenia. Start dzisiaj o 18.00 na Rynku. Trasa jest długa 32 km, pamiętajcie aby przygotować się sprzętowo, kondycyjnie i mentalnie. Przewidywany czas przejazdu to ok. 3 godziny.

Natomiast już jutro organizowany jest Tour de Park dla najmłodszych. Wystarczy przyjść do Parku Miejskiego o godz. 11.00, wcześniej zgłaszając swój udział w wyścigu. Zawody przeznaczone są dla dzieci od 4 do 12 lat.
Sklep Rowerowy Gładysz i Sii Cycling Team organizują 3 sierpnia o 11.00 trening szosowy. Trasa treningu będzie taka sama jak niedzielnego przejazdu Tour de Pologne. Jest przewidziany poczęstunek i kawa dla wszystkich uczestników.
Główne wydarzenie odbędzie się w niedziele 4 sierpnia to Finał 76 Tour de Pologne. Kolejny raz ulicami Tarnowskich Gór przejadą najlepsi kolarze świata. O godz. 14.50 na rynku, odbędzie się start honorowy. W jego ramach kolarze zrobią pętle wokół centrum miasta. Przejada ulicami: Krakowską, Bytomską, Sienkiewicza, Powstańców Śląskich, Legionów i Zamkową, żeby wrócić na rynek. Następnie na ul. Krakowskiej odbędzie się start ostry drugiego etapu tegorocznego Tour de Pologne. Tego dnia kolarze przejadą przez wszystkie dziesięć dzielnic Tarnowskich Gór oraz fragment Zbrosławic.
Mamy nadzieję, że nie dojdzie do ponownego błędu w kierowaniu ruchem peletonu kolarskiego. Rowerowy weekend czas zacząć.
Maria Wandzik

Możliwość komentowania jest wyłączona.