Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

15 stycznia, 2020

Tarnogórskie propozycje na ferie

Okres ferii to nie tylko czas odpoczynku i zabawy, ale także dylematu dla rodziców jak bezpiecznie i atrakcyjnie zorganizować wolny czas swoim dzieciom. W zależności od domowego budżetu miasto Tarnowskie Góry poleca kilka ciekawych propozycji.
Tarnogórskie Centrum Kultury w ramach Akcji Zima zaprasza wszystkich najmłodszych na Teatralne harcowanie przeznaczone dla dzieci od 2 do 5 r. ż – to warsztaty improwizacji dla maluchów i ich opiekunów. Kolejną propozycją są seanse filmowe w Kinie Olbrzym zarówno kino familijne dla najmłodszych, jak i dobre komedie na zbliżający się Dzień Babci i Dziadka oraz kultowe kino SF dla nieco starszej młodzieży np: Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie 2D czy Ad Astra.
Niedzielne poranki z bajką „Królowa Śniegu” w wykonaniu Teatru Wit Wit to niezwykła przygoda i podróż w czasie dla najmłodszych. Dodatkową atrakcją dla wszystkich fanów gier bitewnych jest stworzenie figurki Warhammera oraz zagranie w jedną z naszych pięciu ogólnie dostępnych armii.
Fanów wojska oraz wszelkich militariów zapraszamy do tarnogórskich koszar w ramach „Ferii z wojskiem” w piątek 17 stycznia oraz poniedziałek 20 stycznia w godz. od 9.00 – 12.00. Na miejscu będzie można zobaczyć min: izbę tradycji, salę pamięci garnizonu oraz czekać będzie na nas pokaz uzbrojenia i sprzętu oraz możliwość siodłania konia ułańskiego. Zapraszamy dzieci oraz młodzież wraz z opiekunami do koszar 5. Pułku Chemicznego.

Jeśli stawiacie na aktywny wypoczynek w Tarnowskich Górach to należy zapoznać się z ofertą Parku Wodnego, która proponuje jak kreatywnie i efektywnie spędzić wolny czas. Oprócz stałych zajęć na terenie parku organizowane są półkolonie na czas ferii „Zimowe półkolonie z nauką pływania”, przeznaczone dla dzieci od 6 – 12. Aktywny program zajęć obejmuje m.in. intensywną naukę pływania, ściankę wspinaczkową, wejścia do groty solnej, zajęcia kreatywne, lodowisko, squash oraz gry i zabawy. (koszt 450 zł) w godz od 8.00 do 15.00.

Dodatkową atrakcją jest otwarcie sztucznego lodowiska na czas ferii, które jest świetną alternatywą na poprawienie kondycji fizycznej i wzmocnienie odporności oraz wspólnego spędzenia czasu razem z najbliższymi. Lodowisko jest czynne od godz.10.00 – 22.00. Wejście jest bezpłatne dla dzieci z obszaru Tarnowskich Gór (za okazaniem legitymacji szkolnej).

Park Trampolin zaprasza na wyskakaną zabawę, zapraszając dzieci oraz młodzież jeśli pragniesz poskakać, zabawić się w akrobatę czy Spidermena to dobrze trafiłeś,bo mamy promocyjne ceny na czas ferii.

Podsumowując, nudy w naszym mieście nie ma, nawet pozostając w domu można ciekawie i kreatywnie spędzić czas, nie tylko grając w gry komputerowe lub oglądając seriale czy bajki. Stworzenie drzewa genealogicznego rodziny – tworząc album ze zdjęciami, lub zielnika z ususzonymi ziołami z lata. Wszystko zależy od naszej wyobraźni i inspiracji.
Maria Wandzik

Możliwość komentowania jest wyłączona.