Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

27 marca, 2020

Teatr Zagłębia wprowadza stały program działań online!

Mija drugi tydzień odkąd Teatr Zagłębia przeniósł część swoich działań w sferę online. Są one częścią projektu „Zdalna Kultura”, w którym biorą udział wszystkie sosnowieckie ośrodki kultury.

W oczekiwaniu na powrót do zwyczajowej działalności nagrane zostały krótkie filmiki z aktorami, w ramach których mogliśmy rozgrzać aparat mowy, wykonać ćwiczenia artykulacyjne oraz posłuchać bajki podczas transmisji na żywo. Teatr postanowił pójść o krok dalej i wprowadzić stałą ramówkę.

Tym oto sposobem stworzył trzy główne bloki – we wtorek o 19:00 zaprasza na wieczorynkę, w środę o 11:00 na czytanie bajki na żywo, a w czwartek o 19:00 na ćwiczenia, które pozwolą poprawić wymowę. W każdy poniedziałek Teatr opublikuje program, dzięki któremu będzie można się dowiedzieć, co dokładnie zobaczymy w danym tygodniu. To oczywiście nie koniec, ponieważ trwają prace koncepcyjne nad rozszerzaniem ramówki o dodatkowe bloki weekendowe.

Wszystko na facebookowym profilu Teatru Zagłębia, który warto obserwować. Filmy zostają następnie udostępnione na stronie sosnowiec.pl, gdzie znaleźć można materiały nadesłane ze wszystkich sosnowieckich instytucji kultury.

źródło: Teatr Zagłębia

Możliwość komentowania jest wyłączona.