Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

16 kwietnia, 2020

#teatrslaskidziala


Szanowni Państwo, Drodzy Widzowie,

to najtrudniejszy czas w historii Teatru Śląskiego. Globalna epidemia, która łamie najsilniejsze światowe gospodarki, ogranicza naszą swobodę, a co najstraszniejsze – odbiera ludziom życie, nie oszczędza też naszej instytucji, największego teatru dramatycznego w województwie śląskim. Nie oszczędza nikogo.

Za nami do tej pory kilkadziesiąt odwołanych wydarzeń repertuarowych: premier, spektakli, koncertów i spotkań. Setki godzin codziennego teatralnego życia zniknęły bezpowrotnie z naszych afiszy i kalendarzy. Przed nami – niestety – kolejne dni i tygodnie pustych widowni i cichych scen. Jesteśmy w najtrudniejszym momencie trwającego ponad 112 lat życia naszego teatru.

Mimo wszystko, mimo tych gigantycznych przeciwności, TEATR ŚLĄSKI DZIAŁA. Wszyscy jesteśmy do Waszej dyspozycji, cały nasz zespół. Robimy wszystko, co w naszej mocy, by być jak najbliżej Was, naszych Widzów, Sympatyków i Przyjaciół. Działania, które prowadzimy w internecie, spotkały się z Waszym wielkim zainteresowaniem, za co serdecznie dziękujemy, podobnie jak za wszystkie słowa wsparcia i otuchy, które płyną do nas i od naszej wiernej, wieloletniej widowni, i od tych, którzy dopiero teraz śledzą naszą działalność, np. dzięki cyklowi czytania bajek przez naszych aktorów.

Nasze serwery rozgrzały się do czerwoności, a to wszystko dzięki ponad 720 tysiącom odsłon – tyle razy w marcu odwiedzaliście nas na facebooku, youtubie, instagramie i na naszej stronie internetowej. TEATR ŚLĄSKI DZIAŁA. Codziennie nasi aktorzy nagrywają dla Was teksty klasyczne i bajki, wspólnie wspominamy najpiękniejsze momenty wyłapane obiektywem w kulisach, co weekend udostępniamy Wam retransmisje naszych scenicznych hitów: za nami już „Himalaje” i „Iwona, księżniczka Burgunda”, „Piąta strona świata” a przed nami kolejne tytuły, których nie możecie przegapić.

TEATR ŚLĄSKI DZIAŁA także na innych polach: nasze krawcowe szyją tak pożądane przez jednostki ochrony zdrowia maseczki chroniące twarz – na bieżąco informujemy Was, gdzie trafiły i komu udało się pomóc. Jesteśmy w trakcie pisania projektów ministerialnych, które mamy nadzieję – sprawią, że prawdziwe teatralne emocje będą z Wami jeszcze częściej. TEATR ŚLĄSKI DZIAŁA też charytatywnie: już niedługo zaprosimy Was do wzięcia udziału w specjalnej aukcji organizowanej z zaprzyjaźnionymi z teatrem VIP-ami. Cierpliwości!

Nie ma działu, który w tym trudnym czasie nie miał pracy do wykonania, zarówno zdalnie, jak i samodzielnie w siedzibie teatru. Kontynuujemy zadania, które rozpoczęliśmy przed epidemią, wykorzystujemy dane nam szanse na kształcenie on-line, przygotowujemy teatr do wielkiego powrotu do życia. Zachowując standardy bezpieczeństwa, codziennie udowadniamy, że TEATR ŚLĄSKI DZIAŁA, że jest żywym organizmem. Mimo że aktualnie nie „tętni życiem”, to dzięki pracy ponad 150 osób nasz teatr w każdej chwili będzie gotowy, by znów otworzyć swoje drzwi dla wszystkich.


TEATR ŚLĄSKI DZIAŁA
, nie zawieszamy swojej działalności, jedynie przesuwamy ją w czasie – dzięki temu będziemy mogli ruszyć znów pełną parą, gdy tylko na horyzoncie pojawi się zielone światło, gdy tylko dotrze do nas komunikat, że niebezpieczeństwo zażegnane, że najgorsze za nami, że nic Wam nie będzie grozić. Dzięki temu, że TEATR ŚLĄSKI DZIAŁA teraz, cały czas, nasz powrót na scenę, a Wasz powrót na widownię, będzie tak szybki i bezpieczny, jak to możliwe.

Nie możemy się już doczekać! Zespół Teatru Śląskiego
Źródło:Teatr Śląski

Możliwość komentowania jest wyłączona.