Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Gospodarka/Polityka

19 sierpnia, 2020

Telefoniczne porady prawne w ZUS


24 sierpnia (w poniedziałek) w godzinach 9:00 do 12:00 Oddział ZUS w Sosnowcu organizuje telefoniczną pomoc prawną z zakresu prawa pracy. Porad udzielać będzie ekspert z Państwowej Inspekcji Pracy. To już drugi dyżur w sosnowieckim ZUS.

Aby skontaktować się z ekspertem wystarczy w najbliższy poniedziałek zadzwonić pod numer telefonu 32 368 34 28. W trakcie rozmowy będzie można zapytać o kwestie związane z warunkami umowy o pracę, wypłaty wynagrodzenia, jego wysokości, rozliczania czasu pracy, jak również urlopów wypoczynkowych, ochrony praw kobiet, czy zatrudniania osób niepełnosprawnych. To także okazja do zadawania pytań dotyczących legalności zatrudnienia.
– To już drugi taki dyżur eksperta z Państwowej Inspekcji Pracy i jak wynikało z zapytań klientów z poprzednich porad prawnych, sprawy dotyczące zatrudnienia, wysokości wynagrodzenia, rozliczenia czasu pracy to wciąż ważne zagadnienia z jakimi zgłaszają się pracownicy. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z prawnikiem i zadania pytania, na które nie znamy odpowiedzi, bądź które budzi w nas wątpliwości – mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego. Porady prawne to nie tylko oferta dla zatrudnionych, ale też przedstawicieli firm, którzy nie raz mogą mieć wątpliwości w jaki sposób interpretować zapisy w ustawach. Stąd też okazja do rozmowy z ekspertem OIP.

Źródło:ZUS

Możliwość komentowania jest wyłączona.