Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Gospodarka/Polityka

01 listopada, 2018

Termin wyboru nowych władz ŚPR

We wtorek 30 października Rada Polityczna ŚPR podjęła decyzję dotyczącą terminu wyboru nowych władz partii.

Członkowie ugrupowania podali wczoraj do informacji publicznej wiadomość, że nowi liderzy zostaną wyłonieni na przełomie stycznia i lutego przyszłego roku. Decyzja ta jest następstwem szeroko komentowanej wyborczej porażki regionalistów. Poniżej publikujemy pełną treść oświadczenia:

 

Nowe władze Śląskiej Partii Regionalnej na początku 2019 r.

Konwent Śląskiej Partii Regionalnej na przełomie stycznia i lutego 2019 r. wybierze nowe władze ŚPR – tak zdecydowała Rada Polityczna partii, która pierwszy raz po wyborczym niepowodzeniu spotkała się 30 października 2018 r.

Rada Polityczna ŚPR rozpoczęła się od podsumowania kampanii wyborczej i analizy przyczyn wyborczej porażki partii. Według członków Rady znaczny wpływ na wynik wyborów miał błąd przy rejestracji komitetu wyborczego, przez który na wyborczej karcie widniał jedynie skrót nazwy partii. Zdaniem Rady wyborcy mogli być zdezorientowani, bo obok na karcie była lista drugiego śląskiego komitetu, który posłużył się pełną i wyrazistą nazwą. Rada zwróciła także uwagę na polaryzację sceny politycznej wymuszanej przez dwa główne bloki polityczne – co spowodowało, że wielu wyborców wybierało tzw. mniejsze zło oraz zbyt krótki czas od zarejestrowania partii do wyborów, który uniemożliwił należyte wypromowanie nazwy partii, a tym samy skrótu nazwy i samej partii jako nowej politycznej marki.

Rada zdecydowała także, że do czasu wyboru nowych władz partii, działacze ŚPR skupią się na dalszym budowaniu terenowych struktur i dokończeniu formowania terenowych władz partii. Wybrani zostaną również delegaci na Konwent Śląskiej Partii Regionalnej. Rada Polityczna powołała ponadto roboczy zespół, który przygotuje rekomendacje dotyczące poszerzenia dotychczasowego programu ŚPR.

Rada Polityczna Śląskiej Partii Regionalnej

Możliwość komentowania jest wyłączona.