Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

04 marca, 2020

„THE BIUT” debiut artystyczny Artura Szczyrbowskiego.Biblioteka Publiczna w Bytomiu zaprasza serdecznie na wystawę „THE BIUT”, która jest debiutem artystycznym Artura Szczyrbowskiego.

Wernisaż: 6 marca 2020 o 18:00, Galeria Rotunda (przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bytomiu)

Artur Szczyrbowski (ur. 21.02.1995) – absolwent Akademii Sztuk Pięknych W Katowicach, były student pracowni projektowania plakatu prof. Romana Kalarusa, adiunkt dr hab Moniki Starowicz i mgr Filipa Ciślaka, za których sprawą odkrył swoje zamiłowanie do polskiej szkoły plakatu. Laureat wielu konkursów i nagród, w tym nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w konkursie na plakat o tematyce związanej z ochroną własności przemysłowej, pierwszej nagrody konkursu na plakat promujący Legnicką Akademię Filmową, Katowickiego Biennale Plakatu i wielu innych.

„Artur Szczyrbowski artysta młodego pokolenia, twórca plakatów. Wychowanek profesora Romana Kalarusa. W obecnej dobie, czasach grafiki cyfrowej twórczość autora wystawy zasługuje na specjalną uwagę, albowiem odrzuca on środki powszechnie stosowane, teoretycznie ułatwiające proces twórczy będąc wierny tradycyjnym metodom. Artur w swoich projektach nie używa komputera, wybiera ołówek i farby co jest aktualnie niebywałą rzadkością, oddając tym samym hołd tradycji. W prezentowanej twórczości można dostrzec inspiracje zarówno „Polską Szkołą Plakatu”, jak i mającym silną pozycję na świecie plakatem japońskim”.

Tekst: Bartłomiej Kozłowski – kurator wystawy.

Możliwość komentowania jest wyłączona.