Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

16 stycznia, 2020

Tropikalne miejsce na czas ferii

Ferie zimowe to czas, kiedy nie wszyscy z nas cieszą się z panującego wokół chłodu i zimna. Alternatywą dla nich może stać się tropikalna Palmiarnia w Gliwicach, gdzie jest ciepło i zielono.

Gliwicka Palmiarnia położona jest na terenie rozległego Parku im. Chopina, pomiędzy Kłodnicą a Kanałem Kłodnickim. Jej początki sięgają końca XIX wieku, a czas rozkwitu przypadł na lata 20. i 30. ubiegłego stulecia. Obecnie znajduje się w niej pięć pawilonów. W czterech pawilonach tematycznych możemy podziwiać egzotyczne rośliny użytkowe, rośliny tropikalne, sukulenty, a w pawilonie historycznym – palmy, a wśród nich 120-letnie feniksy kanaryjskie. W ostatnich latach powstały cztery ogromne akwaria, w których odtworzone zostały ekosystemy Amazonki, jeziora Tanganika, rzeki azjatyckiej i polskiej. Oprócz roślin tropikalnych czy kaktusów można tu zobaczyć chociażby owiane złą sławą piranie czy groźne gady.
Podczas tegorocznych ferii w gliwickiej palmiarni będzie można podziwiać wspaniały gatunek ryb z rodzaju Discus czyli popularne paletki. Na terenie pawilonu tropikalnego, w dużych akwariach prezentować się będą różne odmiany tych wymagających w hodowli rybek.
Bilety ulgowy kosztuje 6zł, dzieci do 3 r.ż oraz seniorzy po 75 r.ż wejście mają bezpłatne. Zwiedzanie całej palmiarni zajmuje do 2h.
Maria Wandzik

Możliwość komentowania jest wyłączona.