Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

16 stycznia, 2020

Tropikalne miejsce na czas ferii

Ferie zimowe to czas, kiedy nie wszyscy z nas cieszą się z panującego wokół chłodu i zimna. Alternatywą dla nich może stać się tropikalna Palmiarnia w Gliwicach, gdzie jest ciepło i zielono.

Gliwicka Palmiarnia położona jest na terenie rozległego Parku im. Chopina, pomiędzy Kłodnicą a Kanałem Kłodnickim. Jej początki sięgają końca XIX wieku, a czas rozkwitu przypadł na lata 20. i 30. ubiegłego stulecia. Obecnie znajduje się w niej pięć pawilonów. W czterech pawilonach tematycznych możemy podziwiać egzotyczne rośliny użytkowe, rośliny tropikalne, sukulenty, a w pawilonie historycznym – palmy, a wśród nich 120-letnie feniksy kanaryjskie. W ostatnich latach powstały cztery ogromne akwaria, w których odtworzone zostały ekosystemy Amazonki, jeziora Tanganika, rzeki azjatyckiej i polskiej. Oprócz roślin tropikalnych czy kaktusów można tu zobaczyć chociażby owiane złą sławą piranie czy groźne gady.
Podczas tegorocznych ferii w gliwickiej palmiarni będzie można podziwiać wspaniały gatunek ryb z rodzaju Discus czyli popularne paletki. Na terenie pawilonu tropikalnego, w dużych akwariach prezentować się będą różne odmiany tych wymagających w hodowli rybek.
Bilety ulgowy kosztuje 6zł, dzieci do 3 r.ż oraz seniorzy po 75 r.ż wejście mają bezpłatne. Zwiedzanie całej palmiarni zajmuje do 2h.
Maria Wandzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *