Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Gospodarka/Polityka

18 października, 2018

Trwa Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

fot. materiały prasowe EKMiŚP

 

O możliwościach rozwoju i wyzwaniach jakie stoją przed przedsiębiorcami od wczoraj dyskutują osobistości ze świata nauki, polityki i gospodarki oraz delegacje zagraniczne z Indii i Chin.

Tegoroczna, ósma już edycja Europejskiego Kongresu przebiega pod hasłem „Nauka-Biznes-Samorząd. Razem dla gospodarki”. Trwa w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach od wczoraj (17.10) już tylko do jutra.

Poprzednie edycje przyciągnęły liczne grono wyjątkowych działaczy i ludzi biznesu. Tadeusz Donocik, Honorowy Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach oraz Przewodniczący Rady Programowej Kongresu mówi o wydarzeniu:

Wypełniliśmy niszę, która istniała w Europie. Udowadniamy, że refleksja nad tą problematyką jest potrzebna zarówno w tym kraju, jak i w całej Europie. W Polsce jest 1,7 mln działających firm, w tym 3800 dużych przedsiębiorstw. Skala problemów: zautonomizowania, zorganizowania się tych firm oraz reprezentowania ich stanowisk przed administracją publiczną i samorządową, Rządem i Parlamentem – to główne wyzwania i zadania jakie stoją przed Kongresem

Program składa się z 12 grup tematycznych, między innymi „Śląskie. Dialog Przemysłowy”, „Zarządzanie finansami w małych i średnich przedsiębiorstwach”, „Cyfrowe przedsiębiorstwo”, „Samorząd” oraz „Akademia marketingu i sprzedaży”, w ramach której część warsztatową poprowadzą przedstawiciele Facebooka oraz Google’a.

Prezes RIG, Tomasz Zjawiony zwraca uwagę na zwiększanie różnorodności tematycznej z edycji na edycję:

-Poszerzamy ofertę. W tym roku organizujemy o dwie ścieżki więcej niż poprzednio. Tym samym większa liczba przedsiębiorców będzie miała szansę znaleźć tą zgodną ze swoimi zainteresowaniami i potrzebami.

Udział we wszystkich wydarzeniach 8. Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw jest bezpłatny. Pełny program dostępny jest TUTAJ.

 

fot. materiały prasowe EKMiŚP

Możliwość komentowania jest wyłączona.