Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

01 czerwca, 2018

„Twój Vincent” – Van Gogh w Bytomiu!

źródło fot. oficjalny trailer filmu „Twój Vincent”

W bytomskim Muzeum Górnośląskim do 30 czerwca trwa wystawa międzynarodowych artystów malarzy, odpowiedzialnych za wielokrotnie nagradzany zeszłoroczny hit, zatytułowany „Twój Vincent”. Film powstały z inicjatywy Doroty Kobieli, urodzonej w Bytomiu i zrealizowany wraz z mężem, brytyjskim producentem Hugh Welchmanem, był wielokrotnie nominowany do najważniejszych nagród filmowych nie tylko w Europie ale i na świecie.

Na wystawie można zobaczyć ponad 122 obrazy, które w filmie zostały zaanimowane w taki sposób, aby opowiedziały historię życia Van Gogha. Do Bytomia przyjechały w połowie maja, prosto z holenderskiego Het Noordbrabants Museum, dokąd na wystawę przyciągnęły według szacunków około 68 tysięcy zwiedzających.

„Doskonale wszystkim znany film animowany „Twój Vincent”, który zauroczył i podbił serca widzów nie tylko w Polsce, powołuje do życia obrazy Vincenta van Gogha, aby opowiedzieć historię tego wielkiego artysty. Twórcy wykonali ten film taką samą techniką, jaką van Gogh stosował, malując obrazy olejne. 65 000 klatek, składających się na animację, namalował zespół złożony ze 125 malarzy. Zajęło im to 2 lata. Gdy produkcja dobiegała końca, studio realizatorów było wypełnione obrazami z filmu. Odpowiadali na niekończące się pytania od osób z całego świata o to, jak powstał „Twój Vincent”. Dlatego zdecydowali się stworzyć tę wystawę.”

 

Koszt biletów na wystawę to 16 zł (cały) oraz 10 zł (ulgowy).

 

 

źródło: Strona internetowa Muzeum Górnośląskiego

Możliwość komentowania jest wyłączona.