Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Nauka

15 kwietnia, 2021

Tydzień Otwarty Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach

„Połącz się z UE Katowice” to hasło tegorocznego Tygodnia Otwartego, podczas którego od 19 do 23 kwietnia kandydaci będą mogli spotkać się ze swoimi przyszłymi wykładowcami, wziąć udział w rekrutacyjnym Q&A, ciekawych webinariach w języku polskim i angielskim oraz poznać obecnych studentów i absolwentów.

Tym razem Dni Otwarte Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach odbędą się w całości zdalnie. Z jednej strony to pewne utrudnienie i brak możliwości bezpośredniego kontaktu, z drugiej jednak łatwiej jest wziąć w nich udział w pełnym wymiarze. Wystarczy dysponować wolnym czasem i komputerem, laptopem, tabletem czy smartfonem i już można spotkać się z przedstawicielami Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach z dowolnego miejsca.

Będzie można wysłuchać wykładów w formie webinariów, ale też porozmawiać na temat tego, jak wyglądają studia na konkretnym kierunku i to nie tylko z nauczycielami akademickimi, ale także – a może i przede wszystkim – ze studentami czy absolwentami. Kandydaci spotkają się z organizacjami studenckimi i kołami naukowymi, przedstawicielami władz uczelni, wezmą też udział w Q&A, czyli specjalnej sesji pytań i odpowiedzi na żywo.

Ponadto eksperci z Biura Współpracy Międzynarodowej przedstawią możliwości, jakie dają stypendia i wyjazdy zagraniczne, a Dział Rekrutacji podpowie, jak najlepiej przygotować swoją aplikację na wymarzony kierunek.

Wydarzenia Tygodnia Otwartego odbywają się między godz. 16:00 a 20:00 – tak, by kandydaci mogli wziąć w nich udział po swoich lekcjach w szkole. W ostatni dzień – Dzień Otwarty programów anglojęzycznych, 23 kwietnia, będzie można natomiast wziąć udział w wydarzeniach zaplanowanych dla tych, którzy rozważają studiowanie w języku angielskim, przez cały dzień, tj. od godz. 10:00 do blisko 20:00.

Szczegóły oraz program znaleźć można na stronie internetowej: www.ue.katowice.pl
Tydzień Otwarty Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach https://www.ue.katowice.pl/uczelnia/aktualnosci/article/tydzien-otwarty-uniwersytetu-ekonomicznego-w-katowicach.html
Dzień Otwarty programów anglojęzycznych
https://www.ue.katowice.pl/uczelnia/aktualnosci/article/studiuj-na-ue-katowice-w-jezyku-angielskim.html
Zdjęcie: Pixabay
Źródło: Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *