Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Gospodarka/Polityka

30 stycznia, 2020

Ulica Dzwonkowa w Tychach zamknięta dla ruchuRozpoczął się kolejny etap przebudowy ul. Dzwonkowej w Tychach. Droga została zamknięta na blisko półkilometrowym fragmencie od ul. Cmentarnej do ul. Za Drogą. Wyznaczono objazdy, a także wprowadzono zmiany w kursowaniu autobusów.

Docelowo ul. Dzwonkowa zostanie całkowicie przebudowana na blisko kilometrowym odcinku od ul. Cmentarnej do ul. Ostróżki wraz z ul. Krokusów.
– Na tym fragmencie droga będzie poszerzona, zyska nowe odwodnienie i oświetlenie, wybudowane zostaną chodniki, zjazdy do posesji, miejsca postojowe (łącznie będzie ich, 24 z czego 2 przeznaczone dla osób niepełnosprawnych), progi zwalniające, a przejścia dla pieszych i skrzyżowanie w rejonie ul. Ostróżki zostaną wyniesione – mówi Artur Kruczek – dyrektor MZUIM w Tychach.
To duże zadanie i gruntowna modernizacja, dlatego by zminimalizować utrudnienia w ruchu prace podzielono na etapy. Pierwszy etap robót drogowych właśnie się rozpoczął.
– Obecnie ulica Dzwonkowa została całkowicie zamknięta dla ruchu na odcinku pomiędzy ul. Cmentarną a skrzyżowaniem z ul. Za Drogą. Następnie zamknięcie to zostanie wydłużone do wysokości skrzyżowania z ul. Krokusów. o terminie wprowadzenia tej zmiany MZUiM będzie informował w oddzielnym komunikacie – dodaje dyrektor Kruczek.
Na czas prowadzenia prac wyznaczono objazd ulicą Jaskrów, co dotyczy także pojazdów komunikacji miejskiej. Wprowadzono następujące zmiany w kursowaniu autobusów linii nr 131 i L.

– Linia 131 w kierunku Tychy Marii Konopnickiej: po obsłużeniu przystanku Tychy Wartogłowiec Szkoła autobus pojedzie ul. Cmentarną do ul. Oświęcimskiej i ul. Jaskrów na przystanek Tychy Wartogłowiec Kościół i dalej zgodnie z rozkładem jazdy.
– Linia 131 w kierunku Tychy Sportowa: po obsłużeniu przystanku Tychy Wartogłowiec Kościół autobus pojedzie ul. Jaskrów do ul. Oświęcimskiej i ul. Cmentarnej do przystanku Tychy Wartogłowiec Szkoła i dalej zgodnie z rozkładem jazdy.
– Linia L w kierunku Tychy Czułów Narcyzów: po obsłużeniu przystanku Tychy Wartogłowiec Skotnica, autobus pojedzie ul. Cmentarną do ul. Oświęcimskiej i ul. Jaskrów na przystanek Tychy Wartogłowiec Kościół i dalej zgodnie z rozkładem jazdy.
– Linia L w kierunku Tychy Barwna Cmentarz: autobus, po obsłużeniu przystanku Tychy Wartogłowiec Kosciół, pojedzie ul. Jaskrów do ul. Oświęcimskiej i ul. Cmentarnej do przystanku Tychy Wartogłowiec Skotnica i dalej zgodnie z rozkładem jazdy.
Koniec pierwszego etapu prac planowany jest latem, a cała warta około 6,5 mln zł. Całość prac zakończy się jesienią 2020 roku.

Opracowanie: Urząd Miasta Tychy
Autor: Rafał Januszczak

Możliwość komentowania jest wyłączona.