Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Nauka

02 kwietnia, 2020

#UŚwspiera

Dziś, gdy świat stanął w obliczu globalnego wyzwania, jakim jest pandemia koronawirusa, Uniwersytet Śląski w Katowicach inicjuje akcję #UŚwspiera. W ramach przedsięwzięcia badacze, dydaktycy, artyści oraz pracownicy wsparcia opracowują i udostępniają autorskie materiały mogące ułatwić odnalezienie się w tej wyjątkowej, niełatwej sytuacji.

Pracownicy opowiadają, jak radzą sobie z pracą zdalną, czasem wolnym i wyzwaniami, które jeszcze do niedawna nazwalibyśmy zwykłą, szarą codziennością. Podpowiadają, jak lepiej zrozumieć swoje emocje i reakcje. Opracowują zestawy ćwiczeń fizycznych i zabaw urozmaicających czas spędzony z rodziną. Udostępniają swoje artystyczne prace. Zdradzają, co czytają, oglądają, piszą i czego słuchają w czasach pandemii. Pomagają zrozumieć, z jakim niewidocznym przeciwnikiem walczymy i wyjaśniają, w jaki sposób sami uczestniczą w tej niełatwej walce, prowadząc badania naukowe.

Wszystkie materiały udostępniane będą za pośrednictwem strony internetowej: www.us.edu.pl/us-wspiera.
Pracownicy, którzy pragną włączyć się do akcji, proszeni są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który wkrótce zostanie udostępniony za pośrednictwem strony #UŚwspiera.
Źródło: UŚ

Możliwość komentowania jest wyłączona.