Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+

W BYTOMIU URZĄD MIEJSKI ZAMKNIĘTY DO ODWOŁANIA


Do odwołania Urząd Miejski w Bytomiu, podległe mu jednostki organizacyjne oraz spółki miejskie są zamknięte. Klienci mogą skorzystać z usług tylko w nadzwyczajnych sytuacjach po wcześniejszym kontakcie telefonicznym lub mailowym.

Mając na uwadze bezpieczeństwo klientów i pracowników, od poniedziałku, 16 marca wprowadzone zostały zmienione procedury związane z obsługą mieszkańców. Prosimy Was o zrozumienie tej sytuacji, działania podjęte przez nas mają na celu Państwa dobro i zdrowie – mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Kontakt osobisty urzędników z mieszkańcami jest możliwy wyłącznie w sytuacjach pilnych i szczególnie trudnych. Apeluję, aby bytomianie nie przychodzili do Urzędu i miejskich jednostek oraz spółek, przestrzegali zasad higieny oraz stosowali się do komunikatów Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Tylko w ten sposób możemy zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa – dodaje prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

W związku z powyższym od 16 marca zostały wprowadzone następujące zmiany:

    • prosimy nie przychodź do Urzędu, jednostek podległych i miejskich spółek. Zamiast tego zadzwoń !
    • klienci, którzy w nadzwyczajnych przypadkach będą musieli załatwić swoją sprawę po uprzednim telefonicznym lub mailowym kontakcie z pracownikami magistratu po wejściu do Urzędu będą mieli mierzoną temperaturę i dezynfekcję rąk;

    • wejście do Urzędu Miejskiego przy ul. Parkowej 2 i Smolenia 35 będzie tylko od strony głównej. Wejście będzie pilnowane przez Strażników Miejskich;

    • wszystkie kasy w Urzędzie Miejskim zostały zamknięte do odwołania. Wszystkie płatności na rzecz gminy Bytom prosimy realizować przelewem lub w placówkach poczty polskiej.
    • W Urzędzie Stanu Cywilnego będą wyłącznie rejestrowane zgony. W tej sprawie prosimy jednak o kontakt telefoniczny z USC pod nr tel.: 779 86 01, 779 86 02 i 779 86 03;

Apelujemy, aby korzystali Państwo ze sprawdzonych źródeł informacji dotyczących sytuacji z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Informacje na temat koronawirusa i działań podjętych przez władze miasta i podległe gminie służby miejskie będą zamieszczane na stronie www.bytom.pl, fanpage Miasto Bytom oraz w zakładce Koronawirus – działania i zalecenia dla mieszkańców na www.bytom.pl

Przypominamy, że w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bytomiu działa całodobowa infolinia na temat koronawirusa. Informacje można uzyskać po numerami telefonów: 605 745 817, 609 582 303 oraz 695 025 532.

Informacje o koronawirusie, znajdziecie Państwo również w serwisach instytucji publicznych, na stronach: www.gis.gov.pl, www.gov.pl/web/koronawirus i dzwoniąc pod numer bezpłatnej infolinii NFZ 800 190 590.
ŹRÓDŁO: UM BYTOM

Możliwość komentowania jest wyłączona.