Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Gospodarka/Polityka

11 sierpnia, 2020

W Chorzowie powstaje wodny plac zabaw

W czasie upałów zabawa w wodzie. Wieczorami pokaz podświetlanych fontann. Tak będzie na wodnym placu zabaw, który powstaje właśnie na skwerze przy ul. Floriańskiej.

Za niecałe 2 miliony złotych zbudowana zostanie niecka z urządzeniami, strefa wypoczynku, siedziska i ścieżki łączące się z już istniejącymi alejkami. Główną atrakcją będzie strefa wodnej zabawy z kilkunastoma atrakcjami. Ochłody będzie można zaznać dzięki urządzeniom wodnym takim jak: wulkan, rybka, dżdżownica, tunel czy żabka.

– Cieszę się, że wyczekiwany przez wielu mieszkańców wodny plac zabaw nabiera kształtów. Oprócz tego, że będzie w nim można się schłodzić, to poza upalnymi dniami, będzie on pełnił rolę kolorowej, podświetlanej fontanny – wyjaśnia Andrzej Kotala, Prezydent Chorzowa.

Dzięki dyszom i lampom zamontowanym w posadzce, wieczorami lub poza sezonem letnim, będzie można tu zaprogramować sekwencje gry wody ze światłem. Obiekt będzie wyposażony w brodziki i będzie dostosowany do osób z niepełnosprawnościami.

Budowa wodnego placu zabaw zakończy się jesienią, co oznacza, że już w przyszłym sezonie będzie można w pełni korzystać z jego atrakcji.
Źródło: UM Chorzów

Możliwość komentowania jest wyłączona.