Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+

W Katowicach pobiegną na rzecz dzieci z zespołem Downa. Trwają zapisy na IV Bieg Kolorowej Skarpety

Już 20 marca odbędzie się IV Bieg Kolorowej Skarpety. Ideą wydarzenia, którego organizatorem jest Fundacja Arka Noego, która w Katowicach prowadzi Niepubliczną Specjalną Szkołę Podstawową, jest m.in. podniesienie poziomu wiedzy i akceptacji osób z zespołem Downa. Całe przedsięwzięcie odbędzie się z z zachowaniem reżimu sanitarnego i zasad bezpieczeństwa. Trwają zapisy.

Bieg odbędzie leśnymi ścieżkami katowickich Panewnik i Ligoty. Wydarzenie odbywa się z okazji przypadającego pierwszego dnia wiosny Światowego Dnia Zespołu Downa. Data i dystans biegu, czyli 3,21 km, nie jest przypadkowy. Zespół Downa to inaczej trisomia 21 pary chromosomów. Chorzy w swoim kodzie genetycznym posiadają dodatkowy, trzeci chromosom w 21. parze.

Ten dodatkowy chromosom jest nazywany chromosomem miłości, ponieważ osoby nim
obdarzone podchodzą do wszystkich z ogromnym zaufaniem, oddaniem i radością
– mówi Magdalena Skorupa-Grajner, prezes Fundacji Arka Noego.

Bieg rozpocznie się w sobotę, 20 marca, o godz. 10.00. Wcześniej zaplanowano konkursy i rozgrzewkę. Uczestnicy ruszą sprzed NSSP Arka Noego i leśnymi ścieżkami pobiegną do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Start i meta zlokalizowane przy NSSP Arka Noego. Wydarzenie przeznaczone jest dla osób dorosłych (za bezpieczeństwo dzieci w czasie biegu odpowiadają opiekunowie). Podczas „Biegu Kolorowej Skarpety” odbędzie się kiermasz świąteczny z pracami uczniów NSPP Arka Noego.

Trasę biegu można pokonać biegiem, marszem lub spacerem. Całe przedsięwzięcie odbędzie się z z zachowaniem reżimu sanitarnego i zasad bezpieczeństwa.

Zgłoszenia przyjmowane są elektronicznie, poprzez wysłanie maila na adres: promocja@fundacjaarkanoego.pl. W tytule maila należy wpisać „Bieg Kolorowej Skarpety”, a w treści: imię i nazwisko, adres, telefon kontaktowy uczestnika (w przypadku braku otrzymania zwrotnego maila z potwierdzeniem rejestracji organizatorzy poproszą o ponowne wysłanie maila zgłoszeniowego). Pakiety startowe w cenie 50 zł będą wydawane w dniu biegu po okazaniu dowodu wpłaty darowizny na konto. Jeden pakiet przewidziany jest dla jednego biegacza. Konto, na które należy kierować opłatę za udział w biegu, to ING Bank Śląski: 59 1050 1243 1000 0090 3022 4373.

Istnieje możliwości kupno pakietu w dniu startu w biurze zawodów, które będzie działać od godz. 9.00.

Ideą Biegu Kolorowej Skarpety jest m.in. podniesienie poziomu wiedzy i akceptacji osób z zespołem Downa, zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej tej wady genetycznej, propagowanie praw i dobra ludzi z Zespołem Downa oraz integracja z nimi, a co za tym idzie zapobieganie wykluczeniu społecznemu osób niepełnosprawnych intelektualnie – podkreśla Magdalena Skorupa-Grajner.

Światowy Dzień Zespołu Downa zostało ustanowione z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa w 2005 roku. W 2012 roku patronat nad świętem objęła Organizacja Narodów Zjednoczonych.

Źródło: Kobold PR
Zdjęcie: ARC Fundacja Arka Noego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *