Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Nauka

05 października, 2020

W październiku dla dzieci o bezpieczeństwie na przejazdach kolejowo-drogowych

Akcja „Październik miesiącem edukacji” to dla dzieci i młodzieży więcej informacji o bezpieczeństwie na przejazdach kolejowo-drogowych. Multimedialne materiały przygotowane w ramach kampanii Bezpieczny przejazd będą atrakcyjną formą przekazu. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. włączają nauczycieli do grona Ambasadorów Bezpieczeństwa w obszarach kolejowych.

Na październik kolejarze z Polskich Linii Kolejowych wspólnie z pedagogami przygotowali scenariusze zajęć o bezpieczeństwie na przejazdach kolejowo-drogowych, prezentacje i filmy. Dla każdej grupy wiekowej nauczyciele – Ambasadorzy Bezpieczeństwa – będą mogli wybrać atrakcyjną formę przekazu. Uczniowie podczas zajęć poznają zasady zachowania na terenach kolejowych przez gry interaktywne, aplikacje mobilne oraz korzystanie z wirtualnej rzeczywistości. Dla nauczycieli przewidziano możliwość konsultacji z koordynatorami kampanii Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko!”, by jak najefektywniej mogli pełnić role Ambasadorów Bezpieczeństwa.
Jak co roku, w październiku kolejarze w ramach kampanii społecznej Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko!” prowadzą dodatkowe działania edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Kampanii nie przerywa sytuacja z epidemią SARS-COV-2. Treść i forma przekazów zostały dostosowane do możliwości. W przypadku zapotrzebowania na prelekcję edukacyjną lub materiały dydaktyczne, można to w prosty i szybki sposób zgłosić do koordynatorów kampanii poprzez formularz ze strony internetowej: https://www.bezpieczny-przejazd.pl/kontakt W zeszłym roku Ambasadorzy Bezpieczeństwa przeprowadzili prelekcje dla blisko 60 tysięcy uczniów.
Mobilna Ambasada Bezpieczeństwa
W ramach kampanii społecznej zaprojektowana została wielofunkcyjna aplikacja „Bezpieczny Przejazd”. Dzięki niej można błyskawicznie zgłosić uwagę o ewentualnym zdarzeniu, usterce na skrzyżowaniu drogi i toru. Aplikacja pozwala także na rozszerzenie wiedzy o zasadach bezpieczeństwa i wykorzystaniu Żółtej Naklejki. Jest dostępna na systemy Android oraz iOS. Do pobrania przez stronę www.bezpieczny-przejazd.pl/edukacja/aplikacje-mobilne
Bezpieczeństwo na przejazdach kolejowo-drogowych zwiększają Żółte Naklejki PLK.
#ŻółtaNaklejkaPLK znajduje się na każdym przejeździe i ma trzy ważne numery. To indywidualny numer przejazdu, który precyzyjnie określa jego położenie, numer alarmowy 112, który należy wybrać, gdy zagrożone jest życie i zdrowie oraz numer do służb technicznych PLK, na który można zgłaszać nieprawidłowości i awarie na przejazdach, które nie zagrażają bezpośrednio życiu.
Więcej informacji na stronie www.bezpieczny-przejazd.pl
Kampania społeczna „Bezpieczny przejazd – Szlaban na ryzyko!” jest współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *