Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+

W SOSNOWCU SZYJĄ MASECZKI


W Sosnowcu lokalne środowiska wystąpiły z inicjatywą wsparcia dla jednostek organizacyjnych pomocy społecznej w zaopatrzeniu w środki ochrony.
 
Podczas przerwy w realizacji swoich obowiązków pracownicy Żłobka Miejskiego i Klubów Dziecięcych oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej będą szyć maseczki ochronne. Ich śladem  poszli również sosnowieccy seniorzy.

 
– Rozumiejąc potrzeby postanowili przyłączyć się do akcji i w wolnym czasie będą również zajmować się szyciem. Cała akcja zrodziła się spontanicznie. Urząd Miejski dostarczy niezbędne materiały, z których powstaną maseczki dla jednostek organizacyjnych pomocy społecznej. Trzeba w tym miejscu podkreślić, że nie chodzi tutaj o masaczeki dla szpitali. Liczymy na to, że wśród mieszkańców naszego miasta znajdą się naśladowcy tak potrzebnej teraz idei – podkreśla Anna Jedynak, pełnomocnik prezydenta miasta ds. funduszy zewnętrznych i polityki społecznej.
 

Wszystkich chętnych do pomocy prosimy o kontakt pod nr tel. 32 296-23-01 lub mailowo: wps@um.sosnowiec.pl 
 
– Jeśli ktoś chce wspomóc akcję szycia maseczek ochronnych to prosimy o materiał, bawełnę. Niestety jest jeden niezbędny warunek, że musi to być nowy materiał – my go odbierzemy i chętne osoby uszyją kolejne sztuki – dodaje Anna Jedynak.

RED. M.WIECZOREK

Źródło UM SOSNOWIEC

Możliwość komentowania jest wyłączona.