Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

23 marca, 2020

W Teatrze Zagłębia szyją maseczki

Wiele instytucji oraz firm stara się jak może, aby pomagać innym w czasach pandemii. Pracownicy Teatru Zagłębia postanowili szyć maseczki ochronne.

Pandemia koronawirusa to czas wyzwań dla społecznej solidarności. Ten trudny moment uświadamia, że tworzymy wspólnotę złożoną ze współodpowiedzialnych za siebie członków. Dla pracowników Teatru Zagłębia ważne jest realizowanie społecznej misji instytucji publicznych, mających przecież zdolność kształtowania wartościowych postaw obywatelskich. I choć granie spektakli zostało na razie wstrzymane, to zespół teatru jest gotowy do pomocy także w pozaartystycznych sferach życia. W najbliższym czasie pracownice Teatru Zagłębia zajmą się szyciem maseczek ochronnych, reagując w ten sposób na jeden z najdotkliwszych problemów, z którymi się dzisiaj zmagamy, a więc niedoborem odzieży ochronnej, potrzebnej osobom narażonym na liczne interakcje społeczne – informuje Teatr Zagłębia.

Teatralna pracownia krawiecka zamienia się w manufakturę maseczek, mobilizując wszystkie dostępne zasoby teatru, zarówno ludzkie, jak i materiałowe. Szyciem zajmują się pracownice garderobiane oraz krawcowe, które na co dzień przygotowują kostiumy do spektakli teatralnych. Uszyte maseczki zostaną przekazane Urzędowi Miasta Sosnowca do dalszego rozdysponowania zgodnie z potrzebami lokalnych instytucji. Wszystkie osoby mogące przekazać materiał nadający się do produkcji maseczek, proszone są o kontakt pod nr. Telefonu 692 496 819.

Weronika Herzog

Możliwość komentowania jest wyłączona.