Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Nauka

31 stycznia, 2020

W Tychach powstanie pierwsza w mieście klasa o profilu tanecznym


Szkoła Podstawowa nr 21 w Tychach, przy ul. Młodzieżowej 7 jest pierwszą szkołą w Tychach oraz jedną z kilku w województwie śląskim, która od początku roku szkolnego 2020/2021 będzie miała klasę sportową o profilu tanecznym.

Oferta kierowana jest do uczniów obecnych klas trzecich – chłopców i dziewcząt, którzy są zainteresowani tańcem i mają do tego predyspozycje.
– Dzieci, które zostaną zakwalifikowane do tej klasy będą realizowały w kolejnych latach obowiązujący program nauczania oraz dodatkowo będą miały 6 godzin nauki tygodniowo różnych gatunków tanecznych – od nowoczesnego po towarzyski –mówi Andrzej Rafa – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 21 w Tychach.

Planowane są także wakacyjne obozy taneczne i udział uczniów w różnych zawodach związanych z tańcem. Do klasy tanecznej będzie mogły chodzić 24 osoby. Najpierw trzeba się będzie jednak do tej klasy dostać, bo jak mówi dyrektor szkoły, wszyscy kandydaci będą musieli poddać się próbom sprawności, które pozwolą na wyłonienie tych, którzy mają największe predyspozycje.
– Próby odbędą się w pierwszej połowie marca, a spotkanie organizacyjne dla zainteresowanych rodziców zostało zaplanowane na 17 lutego o godz. 17.00 w budynku Szkoły Podstawowej nr 21. Serdecznie zapraszam! – dodaje dyrektor Rafa.
Zajęcia realizowane będą przy współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach.

Źródło: Urząd Miasta Tychy
Autor: Rafał Januszczak

Możliwość komentowania jest wyłączona.