Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+

W Zabrzu powstaje Młodzieżowa Rada Miasta

Po 13 latach od zawieszenia do Zabrza wraca Młodzieżowa Rada Miasta. Starania przedstawicieli młodych mieszkańców doceniła prezydent miasta, która wyraziła aprobatę dla przedsięwzięcia. Swoim sukcesem Młodzieżowa Rada pochwaliła się tuż przed ograniczeniem pracy urzędów.

Wniosek w sprawie reaktywacji MRM w Zabrzu trafił na biurko prezydenta we wrześniu 2018 roku. Kilka osób samodzielnie przygotowało statut pod nazwą „Konstytucja Młodzieżowej Rady Miasta Zabrze”, który był konsultowany z młodzieżą.

Pod koniec lutego tego roku prezydent zaakceptowała projekt. Organ będzie reaktywowany na rok szkolny 2020/21.

Młodzieżowa Rada będzie pełnić funkcję opiniodawczo-doradczą przy prezydencie miasta. W skład przedstawicielstwa młodzieży wejdą reprezentanci zabrzańskich szkół ponadpodstawowych.

Zabrze jest jednym z nielicznych miast Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, które nie posiada przedstawicielstwa młodzieży. Brak tej instytucji spowodował, że zabrzańska młodzież nie miała i nie ma możliwości oddelegowania swojego przedstawiciela do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego, który miałby istotny wpływ na kształtowanie się polityki młodzieżowej na terenie województwa.

Weronika Herzog

Możliwość komentowania jest wyłączona.