Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Gospodarka/Polityka

22 października, 2020

W ŻORACH POWSTANIE „KSSENON” – AKCELERATOR BIZNESOWY

27 października o godz. 9.00 w siedzibie Strefy Ekonomicznej w Żorach (ul. Muzealna 1/1) zostanie podpisana umowa na stworzenie akceleratora biznesowego pn. „KSSENON”. Umowę w tej sprawie podpiszą marszałek Jakub Chełstowski, wicemarszałek Wojciech Kałuża oraz prezes KSSE Janusz Michałek.

Akcelerator biznesowy KSSENON to centrum kreatywności, innowacyjności oraz przedsiębiorczości. KSSE otrzyma dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, poddziałanie 1.4.2 Wsparcie regionalnych oraz lokalnych centrum kreatywności i innowacji. Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego przyznał środki z funduszy europejskich na realizacje naszego projektu w wysokości blisko 41 mln zł.

Akcelerator Biznesowy KSSENON zakłada budowę w Żorach na terenie KSSE kompleksu czterech hal. Każdy z zaprojektowanych budynków będzie się składał z 8 modularnych boksów przemysłowych z komplementarną częścią o charakterze pozaprzemysłowym wraz z otoczeniem. Założenia projektowe pozwalają na elastyczne podejście i regulowanie powierzchni w zależności od potrzeb przedsiębiorcy. Hale przeznaczone będą do kilkuletniego wynajmu na prowadzenie działalności w oparciu o nowoczesną infrastrukturę w biznesowym sąsiedztwie. Wielkość hal jest dopasowana do potrzeb przedsiębiorstw, w tym z sektora MŚP, w taki sposób, aby nie zaburzyć relacji kosztów dzierżawy w stosunku do bieżącej działalności operacyjnej.

W ramach projektu KSSENON powstanie także m.in. Centrum Kompetencji (złożone m.in. z części służącej realizacji warsztatów wirtualnych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii m.in. VR, czy programy symulacyjne) i Centrum Cooworkingu.
Źródło:Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *