Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

10 lipca, 2024

Warsztaty czekoladowe w Bibliotece


We wtorek odbyło się spotkanie warsztatowe inaugurująca realizację projektu „Znów mam apetyt na książkę”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu gościła Krakowską Manufakturę Czekolady, która w ramach cyklu „Książka na słodko” zabrała uczestników warsztatów w podróż do krainy czekolady. Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się gdzie rosną i jak wyglądają ziarna kakaowca, poznali różnicę pomiędzy czekoladą gorzką, mleczną i białą.Mieli też okazję samodzielnie wykonać pyszne słodycze, m.inn.: kolorowanki na ryżowych wafelkach, czekoladki w kształcie motylków, rybek, serduszek, okrągłe pralinki i czekoladowe lizaczki. Jeszcze nigdy w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bytomiu nie było tak dużo uśmiechniętych buziek umazanych czekoladą jak w te wakacje.
Już teraz zapowiadamy, iż jesienią w ramach cyklu „Książka na słodko” Bibliotekę odwiedzi autorka książek dla dzieci, Joanna Krzyżanek. Pisarka zabierze was w literacką podróż do Starego Knedelkowa i opowie o słodkich przepisach Cecylki Knedelek i gąski Walerki.
Z niecierpliwością czekamy już na to spotkania.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Możliwość komentowania jest wyłączona.