Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

26 stycznia, 2018

Weekend kulturalny 26-28 stycznia

Piątek, 26 stycznia:

W Lublińcu o 14:00 można wziąć udział w VII Kazikowym Flashmobie. Uczestnicy na lublinieckim Rynku będą tańczyć poloneza.

W Pyskowicach o 17:00 w Galerii PODcień w Ratuszu odbędzie się otwarcie wystawy „Śląscy Teksańczycy wczoraj i dziś”. Wystawa potrwa do 31 marca.

W Gliwicach w Galerii Na6 o 17:00 zostanie otwarta wystawa prac fotograficznych Dariusza Ogłozy „Ścieżki życia”. Wystawa potrwa do 22 lutego.

W Piekarach Śląskich o 18:00 z parkingu przy Urzędzie Miasta wyruszy Piekarska Masa Krytyczna.

W Tarnowskich Górach o 18:00 w klubie Spółdzielni Familia (Zamkowa 8) będzie można spotkać się z Grzegorzem Kulikiem, tłumaczem, autorem przekładu „Opowieści Wigilijnej” na język śląski.

O 18:00 w Muzeum w Tarnowskich Górach będzie można wysłuchać prelekcji Bogusławy Brol „O karnawale i zapustach w kulturze ludowej i szlacheckiej”.

Sobota, 27 stycznia:

W Zabrzu o 9:00 w Hali NMC Powen odbędzie się Charytatywny Turniej Futsalu o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Zabrzu.

W Miechowicach w Bytomiu na podwórku byłego gimnazjum na 13 przy ul. Stolarzowickiej o 14:00 będzie można zobaczyć rekonstrukcję walk o Miechowice (25-27.01.1945). Organizatorem jest Stowarzyszenie na rzecz zabytków fortyfikacji „Pro Fortalicium”.

W Tarnowskich Górach o 16:00 w Galerii Kałamarz (Górnicza 7) odbędzie się wernisaż wystawy prac Ilony Primus-Ziarnowskiej.

W Rudzie Śląskiej o 16:00 w Miejskim Centrum Kultury (Niedurnego 96) rozpocznie się Festiwal Filmów Nurkowych „Głębiny”. W programie filmy: „Deep Love”, „Podwodni tropiciele: tajemnica L72”, „Piwnice Diabła”, „Cazadero”.

W Gliwicach o 19:00 na Dużej Scenie Teatru Miejskiego wystawiony zostanie spektakl „Psie Serce” wg Michała Bułhakowa w reżyserii Krzysztofa Rekowskiego z Mariuszem Galilejczykiem w roli Szarika/Szarikowa.

Niedziela, 28 stycznia:

W Siemianowicach Śląskich o 17:30 będzie można w kościele pw. Krzyża Świętego wysłuchać koncertu kolęd. Wezmą w nim udział Grupa Wokalna Wspólnoty Niepokalanego Serca Maryi i Klaudia Krawczyk, Magdalena Minnicka, Sandra Kulik oraz zespół Fantasy.

W Gliwicach o 18:00 na Dużej Scenie Teatru Miejskiego wystawiony zostanie spektakl „Psie Serce” wg Michała Bułhakowa w reżyserii Krzysztofa Rekowskiego z Mariuszem Galilejczykiem w roli Szarika/Szarikowa.

Tagi:

Możliwość komentowania jest wyłączona.