Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

18 lipca, 2018

WEGEPIKNIK 2018

Wegetarian i wegan na całym świecie przybywa. Zarówno tych ideologicznych, którzy unikają produktów mięsnych czy odzwierzęcych z powodów moralnych, jak i tych którym mięso szkodzi lub dla których to po prostu dieta.
Z myślą o takich mieszkańcach oraz o osobach zainteresowanych tematem przejścia na wegetarianizm organizowany jest już po raz trzeci WEGEPIKNIK – jak podkreślają organizatorzy impreza w takim samym stopniu gastronomiczna jak kulturalna.

Wydarzenie odbędzie się już w najbliższą sobotę 21 lipca na rynku w Mikołowie.

Na poprzednich edycjach popularnością cieszyły się koncerty takich grup jak Fifidroki czy Blow Joke ale również gratki dla łasuchów, takie jak konkurs jedzenia burgerów na czas!

Na ten rok organizatorzy zapowiadają nie mniej atrakcji i wydarzeń a także kolejny konkurs, a więc dla tych, którzy chcieliby stanąć w szranki z innymi pożeraczami wege-burgerów będzie to wielka szansa!

Planowane są m. in:
-koncerty
-wykłady
-stoiska restauracji wege i sklepów ze zdrową żywnością
-stoiska organizacji walczących o prawa zwierząt
-program edukacyjny dla dzieci
-konkurs jedzenia burgerów na czas
-zbiórka darów na Przystań Ocalenie Kpdz

Patronat nad imprezą objęły Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! oraz Magazyn VEGE a oprócz nich Otwarte Klatki, Primavika oraz Jasna Strona Mocy.

Jest to jedno z nielicznych wydarzeń tego typu odbywających się na terenie aglomeracji śląskiej – oprócz niego popularnością cieszy się wędrowny Wege Festiwal, który Katowice odwiedził w marcu i maju tego roku.

Możliwość komentowania jest wyłączona.