Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Gospodarka/Polityka

23 stycznia, 2018

Wielka inwestycja PKP

PKP ogłosiły przetarg na wyremontowanie linii kolejowej od Chorzowa Batorego do Zduńskiej Woli. Wyremontowane będą nie tylko tory.

W naszym rejonie przebudowane zostaną między innymi stacje Chorzów Miasto, Chorzów Stary, Bytom, Tarnowskie Góry, Nakło Śląskie i Radzionków. Zbudowany zostanie też przystanek kolejowy w Chorzowie w pobliżu kampusów Uniwersytetu Śląskiego i Wyższej Szkoły Bankowej. W Bytomiu przystanek Bytom Północny zostanie przesunięty o około pół kilometra na północ. Wszystkie stacje otrzymają po dwa dodatkowe perony z ułatwieniami dla niepełnosprawnych. Pociągi będą mogły na trasie rozwijać prędkość do 140 km/h. Odcinek stanie się też ważną częścią połączenia Katowic z Pyrzowicami.

Wartość całej inwestycji to ponad dwa miliardy, w tym same odcinek między Chorzowem i Nakłem to prawie miliard złotych. Długość remontowanej linii to około 165 km.

Czas na składanie ofert kończy się 7 lutego. Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał czas do 2022 roku na zakończenie prac.

[Zdjęcie: Magnus Manske – Wzdłuż linii kolejowej / Entlang der Bahnlinie Katowice – Bytom – Tarnowskie Góry – Dworczec / Bahnhof Bytom, Wikimedia Commons]

Tagi:

Możliwość komentowania jest wyłączona.