Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+

Wiemy, kto poprowadzi Wodzisławski Inkubator Przedsiębiorczości

Mamy nowoczesną wizję miejskiego inkubatora, który będzie docierał do przedsiębiorców i przyszłych przedsiębiorców nie tylko tradycyjnymi kanałami, ale również poprzez szeroko zakrojone działania online – mówią członkowie Stowarzyszenia Przedsiębiorcy z Wyboru, czyli organizacji, która poprowadzi Wodzisławski Inkubator Przedsiębiorczości.
Misją Stowarzyszenia od zawsze był rozwój przedsiębiorczości. Cieszymy się, że będziemy mogli ją realizować na terenie Wodzisławia przy bliskiej współpracy z samorządem. Jednym z głównych elementów wspierających biznes na terenie miasta jest przemyślany ekosystem, polegający na współpracy między różnymi organizacjami, instytucjami działającymi na rzecz przedsiębiorczości, które wzajemnie się uzupełniają, nie konkurując między sobą – mówi Mateusz Maik, członek Zarządu Stowarzyszenia, trener biznesu, mentor, przedsiębiorca, a także dyrektor Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości w latach 2017-2019, który pomagał w rozwoju 56 inkubatorów AIP w całej Polsce.
Cieszę się, że wykorzystamy w mieście nasze ponad 10-letnie doświadczenie w tworzeniu inkubatorów przedsiębiorczości, realizując nasz projekt inkubatora aktywnie i realnie wspierającego lokalny biznes – przekazuje Michał Kucharski, prezes Zarządu Stowarzyszenia, w latach 2016-2019 dyrektor Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości ds. wiedzy i społeczności, trener, doradca biznesowy, przedsiębiorca.
Stowarzyszenie Przedsiębiorcy z Wyboru założyliśmy z potrzeby edukowania na najwyższym poziomie, w przystępny sposób, z wykorzystaniem nowoczesnych metod – tłumaczą założyciele organizacji. – Informacje na temat zakładania i prowadzenia swojej firmy dalej są postrzegane u nas w kraju jako wiedza tajemna. Chcemy to zmienić. Prowadząc szkolenia, wykłady, prelekcje, organizując gry edukacyjne, pokazujemy, że o biznesie da się rozmawiać w przystępny sposób – zapowiadają członkowie Stowarzyszenia. Nasze działania ukierunkowujemy do kilku podstawowych grup. Po pierwsze młodzież. Wierzymy, że zmiany w mentalności dokonywać trzeba na etapie jej kształtowania. Chcemy pokazywać tym, którzy decyzję o ścieżce kariery mają jeszcze przed sobą, jakie mają opcje. Po drugie, osoby chcące zmienić coś w swoim życiu zawodowym. Często przybywają do nas ludzie od lat marzący o swoim biznesie, którym brakło odwagi do ruszenia w jego kierunku. Podpowiadamy, jak to zrobić, jak zminimalizować ryzyko klęski. Po trzecie, sami przedsiębiorcy. Bo będąc reprezentantami tej grupy, wiemy, jak ważne jest ciągłe poszerzanie swojej wiedzy i kontaktów – mówią.
O konkursie
Przypomnijmy, konkurs ofert na powierzenie zadania publicznego miasta w zakresie działalności wspomagającej rozwój gospodarczy, w tym rozwój przedsiębiorczości w 2021 roku, skierowany był m.in. do organizacji pozarządowych, stowarzyszeń jednostek samorządu terytorialnego, spółdzielni socjalnych, spółek akcyjnych i spółek z ograniczoną odpowiedzialnością. Te mogły zgłaszać się do Urzędu Miasta do 22 lutego. Ich oferty opiniowała powołana w tym celu komisja konkursowa. Zarządzenie o wyborze oferty przygotowanej przez Stowarzyszenie Przedsiębiorcy z Wyboru zostało podpisane 1 marca. Wysokość środków przeznaczonych na prowadzenie Wodzisławskiego Inkubatora Przedsiębiorczości wynosi 50 tys. zł. Po aktualne informacje dotyczące drugiego sektora w Wodzisławiu Śląskim zapraszamy na stronę internetową miasta www.wodzislaw-slaski.pl/aktualnosci/biznes.

Źródło: Urząd Miasta Wodzisławia Śląskiego
Zdjęcie: Stowarzyszenie Przedsiębiorcy z Wyboru

Możliwość komentowania jest wyłączona.