Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+

Wigilia dla bezdomnych mimo pandemii

Fundacja PETRALANA już trzeci rok z rzędu zorganizowała spotkanie wigilijne dla bezdomnych z noclegowni Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Bytomiu.

Tegoroczna wigilia dla bezdomnych z noclegowni Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Bytomiu była wyjątkowa – odbyła się nie wewnątrz, a przed budynkiem. Wolontariusze nie podawali też przygotowanych potraw podczas wspólnego posiłku, a jedynie przekazywali przygotowane zestawy.

– Cieszymy się, że udało się nam wspólnie z MOPR-em wypracować formułę skrojoną na trudny czas pandemii i zorganizować wydarzenie mimo wielu trudności logistycznych – mówi Tomasz Greczkowicz, jeden z fundatorów Fundacji PETRALANA.

Spotkanie z personelem i mieszkańcami obiektu było także okazją do złożenia życzeń świątecznych przez wolontariuszy Fundacji, prezydenta Bytomia – Mariusza Wołosza i jego zastępcę – Waldemara Gawrona oraz zastępcy dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Bytomiu – Moniki Nykiel.

Po raz pierwszy w organizację wydarzenia włączyły się też bytomskie instytucje kultury – Becek i Młodzieżowy Dom Kultury zapewniając oprawę muzyczną na żywo.

Fundacja PETRALANA została powołana do życia pięć lat temu – w roku otwarcia w dzielnicy Bobrek fabryki mineralnej wełny skalnej PETRALANA. W tym czasie zrealizowała szereg projektów, z czego większość w Bytomiu. Bieżący rok zdominowało wspólne z miejscowym MOPR-em przedsięwzięcie pomocy w zakupach dla bytomskich seniorów. Dotychczas wolontariusze wyruszyli na zakupy blisko 400-krotnie.
Źródło:Wnuk Consulting

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *