Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

25 marca, 2020

Wirtualny spacer po bibliotece


Instytucje kultury zostały zamknięte, ale to nie oznacza, że nie można zwiedzić niektórych placówek. Zagłębiowska Mediateka zaprasza na wirtualną, ale przede wszystkim bezpieczną przechadzkę po pięknym obiekcie.

Proponujemy Państwu spacer po jednej z najnowocześniejszych bibliotek w naszym kraju, w której od czerwca 2018 roku udostępniono tysiące książek i zbiorów multimedialnych, a także zorganizowano mnóstwo ciekawych wydarzeń: projekcji filmowych i koncertów, spotkań autorskich i wernisaży zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dorosłych miłośników kultury. Gdy tylko walka z koronawirusem zostanie uznana za zakończoną, Mediateka ponownie otworzy swoje podwoje dla mieszkańców, a tymczasem zachęcamy do wirtualnych odwiedzin – informuje biblioteka.

Link do spaceru: http://orbix360.com/FLCBrTzwG

Dodatkowo Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza do udziału w facebookowym turnieju wiedzy o kulturze. Codziennie o 18.00 publikowany jest zestaw kilku pytań. Osoby biorące udział w turnieju będą otrzymywały punkty, które kumulować się będą w ogólnej tabeli. Gdy zagrożenie wirusem minie i praca bibliotek wróci do normy, punkty zostaną podliczone, a zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Weronika Herzog

Możliwość komentowania jest wyłączona.