Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

01 kwietnia, 2020

Wirtualny sport w szczytnym celu

Stowarzyszenie Polskiego Sportu organizuje e-sportowy turniej w grę League of Legends, który zachęci szczególnie młode osoby do pozostania w domu i zagospodaruje im spędzony w nim czas. Podczas transmisji z zawodów będą zbierane środki dla Szpitala Zakaźnego w Tychach.

W minionym tygodniu odbyła się pierwsza edycja, która przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania, dlatego zdecydowaliśmy się przeprowadzić drugą edycję. Tym razem postanowiliśmy zwiększyć liczbę drużyn do 32, a ponadto podczas transmisji live z turnieju zorganizujemy zbiórkę pieniędzy na pomoc dla Szpitala Zakaźnego w Tychach – informują organizatorzy.

Turniej zaczyna się od fazy grupowej, która odbędzie się 3 kwietnia, w systemie każdy z każdym BO1. Następnie w dniu 4 i 5 kwietnia rozegrana zostanie faza pucharowa w systemie BO3 ( 4 kwiecień – ⅛ oraz ćwierćfinały, 5 kwiecień – półfinały, mecz o 3 miejsce oraz finał). Transmisję będzie można oglądać na platformie Twitch, podczas której zostanie przeprowadzona zbiórka funduszy na Szpital Zakaźny w Tychach oraz losowanie nagród dla widzów.

Szczegóły na stronach:

● http://www.facebook.com/events/209651446927990/ 
● http://stowarzyszeniepolskiegosportu.pl/drugi-turniej-league-of-legends/ 

Weronika Herzog

Możliwość komentowania jest wyłączona.