Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+

Wiślański WOŚP rusza na szlaki, mieszkańcy robią kilometry

W tym roku finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie inny niż zazwyczaj. Co prawda w Wiśle nie będzie koncertów, ale na pewno będzie się działo. Wolontariusze oprócz tego, że pojawią się w mieście, ruszą też na szlaki górskie. Mieszkańcy Wisły i turyści mogą się też zaangażować w akcję „Chodzimy dla WOŚP”.

Wiślański sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już działa. Zaczęła się zbiórka do wirtualnej skarbonki oraz aukcje na portalu Allegro. W niedzielę, 31 stycznia wolontariusze WOŚP wyruszą nie tylko na ulice miasta, ale także na szlaki górskie. Będzie ich można spotkać na Trzech Kopcach Wiślańskich, na Przysłopiu pod Baranią Górą, na Stożku oraz Soszowie.

– Zdajemy sobie sprawę, że góry są obecnie jednym z najpopularniejszych sposobów spędzania wolnego czasu. Dlatego postanowiliśmy udać się także tam, wolontariusze będą przy schroniskach i na górskich szlakach – mówi Katarzyna Czyż-Kaźmierczak, dyrektor Wiślańskiego Centrum Kultury.

W ramach tegorocznego finału WOŚP w Wiśle rozpoczęła się już niezwykła akcja – „Chodzimy dla WOŚP”. Wiślański sztab Orkiestry zaprosił mieszkańców i turystów do akcji rejestrowania przebytych kilometrów od 25 do 31 stycznia. Każdy,kto wybiera się na spacer, bieganie, skitoury czy biegówki może zarejestrować swoją trasę na jednej z popularnych aplikacji sportowych i wysłać zdjęcie w wiadomości na profilu Wiślańskiego Centrum Kultury bądź na adres mailowy echo@wisla.pl. Wszystkie dystanse zostaną zliczone a za każdy kilometr partnerzy akcji – Ośrodek Skolnity i Restauracja Tutto przekażą złotówkę na konto WOŚP. Chodzić można dowolną ilość razy, ważne tylko, żeby start bądź meta trasy znajdowały się na terenie Wisły. Pierwsze zdjęcia zostały już wysłane – w poniedziałek z samego rana.

WOŚP w tym roku będzie transmitowany online, na profilu Wiślańskiego Centrum Kultury w ramach tzw. Studia WOŚP. W niedzielę, 31 stycznia czeka nas kilka „wejść na żywo” z Wisły, a studia WOŚP pojawią się także na stronie WCK w poniedziałek, środę i piątek w tym tygodniu.

Źródło: Urząd Miejski w Wiśle

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *