Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Nauka

16 marca, 2020

Wodna Akademia uczy pomimo epidemii

Ile bakterii przenosimy na rękach, jak o higienę dbali egipscy faraonowie i na których przedmiotach codziennego użytku znaleźć możemy najwięcej zarazków – Wodna Akademia przy Wodnym Parku Tychy na czas zamknięcia szkół rozpoczęła mini-lekcje online.

Cykl mini-lekcji online będzie się pojawiał na stronie internetowej Wodnego Parku Tychy – www.wodnypark.tychy.pl – trzy razy w tygodniu – w poniedziałki, środy i piątki. Materiały opracowane zostały na potrzeby Wodnej Akademii – jednej ze stref Wodnego Parku Tychy. Znajduje się tu ponad 30 multimedialnych, interaktywnych stanowisk dzięki którym można poznać tajemnice wody jako źródła życia, energii, ale także jej niszczycielskiej siły.

Wodna Akademia, jak cały Wodny Park Tychy, z powodu epidemii koronawirusa jest obecnie nieczynna dla zwiedzających. Postanowiliśmy jednak wykorzystać wiedzę, którą można w niej nabyć i przekazać ją dzieciom i młodzieży, które z powodu zamkniętych szkół spędzają czas w domach. W odcinkach, które cyklicznie będą pojawiać się na naszej stronie internetowej w zwięzły i łatwo przyswajalny sposób będziemy przybliżać tajemnice związane z wodą – podkreśla Michał Pawlak, rzecznik prasowy Wodnego Parku Tychy.

Pierwsza lekcja „Wodna Akademia przyjdzie do Ciebie” nosi tytuł „Wszystko w Twoich rękach”. Można się z niej dowiedzieć o tym, ile drobnoustrojów przenosimy na dłoniach, kto wymyślił pastę do zębów oraz o sposobach poprawnego mycia rąk.
Pierwsza lekcja – http://www.wodnypark.tychy.pl/aktualnosci/227,wodna-akademia-przyplynie-do-ciebie-lekcja-1-wszystko-w-twoich-rekach —

źródło: Wodny Park Tychy

Możliwość komentowania jest wyłączona.