Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Gospodarka/Polityka

08 października, 2020

Wolontariusze pilnie poszukiwani


Stowarzyszenie Wiosna to polska organizacja charytatywna, która powstała z inicjatywy ks. Jacka Stryczka w 2001 roku. Jej główną misją jest propagowanie solidarności z potrzebującymi oraz współtworzenie społeczeństwa obywatelskiego. Organizowane akcje opierają się na mechanizmie pośredniczenia, co oznacza, że tworzone są struktury i narzędzia, dzięki którym darczyńcy oraz wolontariusze mogą dzielić się z potrzebującymi. W ramach działalności Stowarzyszenia realizowane są dwa projekty: Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości.

Ten rok, ze względu na pandemię koronawirusa, jest szczególnie trudny. Pomocy potrzebuje więcej osób niż w poprzednich latach, a to wiąże się z większą ilością wolontariuszy. Żeby tegoroczne edycje Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości w ogóle mogły się odbyć, potrzebnych jest jeszcze aż 4 tysięcy wolontariuszy!
Szlachetna Paczka działa już od 2001 roku i od tego czasu zmienia historie ludzi w potrzebie. To jeden z najbardziej rozpoznawalnych projektów w Polsce, który oparty jest na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. To właśnie oni szukają rodzin, pracują z nimi i przygotowują dedykowaną pomoc. Pomagać można nie tylko zostając wolontariuszem, ale również poprzez jednorazowe lub regularne wpłaty, przekazanie 1% podatku lub donacji na Facebooku oraz kupowanie produktów partnerów Szlachetnej Paczki, dlatego też każdy może wybrać odpowiednią dla siebie formę zaangażowania. Pomóc można także poprzez wsparcie dziecka z Akademii Przyszłości. Ten siostrzany projekt Paczki, przywraca dzieciom poczucie własnej wartości i wiarę w siebie. Akcja polega na tym, że każde dziecko ma osobistego tutora – wolontariusza, z którym spotyka się na indywidualnych zajęciach raz w tygodniu. Zadaniem tutora jest zbudowanie relacji opartej na zaufaniu i stworzeniu warunków do tego, by dziecko zmieniło swoje dotychczasowe nastawienie do świata.
Jeśli Ty również chcesz pomóc, dołącz do akcji już dziś! Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem strony internetowej: www.superw.pl. Te dwa wyjątkowe projekty już od wielu lat cieszą się dużą popularnością i sprawiają, że na twarzach setek ludzi pojawia się uśmiech. Sprawmy, aby w tym roku było podobnie.
autor: Martyna Majewicz

Możliwość komentowania jest wyłączona.