Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
POMOC UKRAINIE

01 lipca, 2022

Wolontariusze wyremontują w Gliwicach dwa mieszkania dla rodzin z Ukrainy.

Już w poniedziałek, 4 lipca, blisko 16 wolontariuszy zamiast przyjść standardowo do pracy, stawi się w domu przy ulicy Magnolii w Gliwicach. Założą robocze ubrania, kaski, wysłuchają instruktażu BHP i… wyremontują dwa mieszkania dla rodzin z Ukrainy.

„Dom – te cztery otaczające nas ściany mają moc, która otwiera ogromne możliwości i daje poczucie sprawczości w życiu. Wierzymy, że nasze działania to nie tylko wsparcie dla osób potrzebujących, ale również dobry przykład uwrażliwiający ludzi, pokazujący siłę solidarności społecznej i wspólnego działania” –wyjaśnia Mateusz Piegza z Habitat for Humanity Poland nadzorujący akcję.

Pracy w mieszkaniu jest dużo, ale zmieni się ono nie do poznania. Będzie dużo huku, pyłu i jeszcze więcej pozytywnych emocji. Wolontariusze będą wynosić meble, skuwać tynki i malować mieszkanie.

„Wspólnymi siłami – dzięki wolontariuszom – sprawimy, że dwie rodziny, które tutaj zamieszkają znajdą wreszcie spokój i będą miały swój własny kąt, a dzieci będą się bawić, uczyć i rozwijać – dodaje Zofia Łątkowska z Habitat for Humanity Poland.

www: http://habitat.pl/
FB:https://www.facebook.com/HabitatPL/
Fundacja Habitat for Humanity Poland

_________________________________
O Habitat for Humanity Poland
Fundacja Habitat for Humanity Poland to organizacja pożytku publicznego działająca w Polsce od 1992 roku, należąca do globalnej sieci organizacji Habitat for Humanity. Poprzez swoje programy remontowe, budowlane oraz inicjatywy z zakresu rzecznictwa publicznego wspiera niezamożne osoby, które nie mają gdzie mieszkać lub mieszkają w nieodpowiednich warunkach. Często są to: migranci i uchodźcy, samotne matki, gospodarstwa domowe opiekujące się niepełnosprawnym członkiem rodziny, lokatorzy mieszkań komunalnych, młodzi dorośli opuszczający domy dziecka lub osoby starsze, które z powodu różnych przeciwności losu znalazły się na życiowym zakręcie.
Dzięki wsparciu wolontariuszy, darczyńców, partnerów biznesowych fundacja realizuje wizję świata, w którym każdy człowiek ma godne miejsce do życia. Do dnia dzisiejszego, podczas swojej działalności fundacja wybudowała lub wyremontowała ponad 120 lokali mieszkaniowych oraz pomogła ponad 5.500 osobom w Polsce. Więcej na www.habitat.pl
zdjęcie:pixabay

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *