Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

30 maja, 2018

Wyjątkowa przedpremiera „Zimnej wojny” w Kinie Kosmos

fot. oficjalne materiały promocyjne filmu

 

4 czerwca o godzinie 20:00 w Katowickim Centrum Sztuki Filmowej odbędzie się pokaz specjalny filmu „Zimna wojna” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego, laureata Złotej Palmy na tegorocznym festiwalu w Cannes, w kategorii „Najlepszy reżyser”.

Projekcja ta będzie polską przedpremierą (ponad 4 dni przed oficjalną datą premiery!), jednak oprócz tego sensacyjną gratką dla kinomanów powinien okazać się fakt, że w pokazie wezmą udział twórcy filmu – aktorzy: Tomasz Kot, Borys Szyc oraz Joanna Kulig, producentki filmu: Ewa Puszczyńska, Małgorzata Bereźnicka, autor zdjęć: Łukasz Żal, PR Manager: Anna Pińczykowska oraz nie kto inny a sam reżyser i autor scenariusza: Paweł Pawlikowski.

Z uwagi na wielką popularność wydarzenia i fakt, że bilety wyprzedały się niemal natychmiast, autorzy wydarzenia zapraszają na dodatkowy seans, o godzinie 17:00 tego samego dnia.

„Film ”Zimna wojna” opowiada historię trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie umieją żyć bez siebie, ale równocześnie nie potrafią być razem. W ich role wcielają się Tomasz Kot i Joanna Kulig, którym na ekranie partnerują Agata Kulesza i Borys Szyc. Wydarzenia pokazane w „Zimnej wojnie” rozgrywają się w latach 50. i 60. XX wieku, w Polsce i budzącej się do życia Europie, a w ich tle wybrzmiewa wyjątkowa ścieżka dźwiękowa, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku.

„Zimna wojna” została zaprezentowana w konkursie głównym na tegorocznym festiwalu w Cannes, co przypieczętowało status Pawła Pawlikowskiego, twórcy m.in. „Lata miłości” i „Idy”, jako jednego z najważniejszych współczesnych twórców kina artystycznego na świecie. Film spotkał się z entuzjastycznym odbiorem (w tym 15-minutową owacją na stojąco), natychmiast stając się jednym z faworytów wyścigu po Złotą Palmę. Paweł Pawlikowski otrzymał 19 maja nagrodę dla najlepszego reżysera, stając się jednocześnie pierwszym Polakiem z tym wyróżnieniem, traktowanym jako jedną z najważniejszych nagród filmowych na świecie. Reżyser jest również autorem scenariusza „Zimnej wojny”, napisał go wraz z nieżyjącym już Januszem Głowackim przy współpracy z Piotrem Borkowskim; podczas swojego wystąpienia na Gali Zamknięcia w Grand Théâtre Lumière laureat dedykował swoją nagrodę właśnie pamięci Janusza Głowackiego.”

– czytamy na stronie wydarzenia na Facebooku, gdzie sekcja komentarzy wprost pęka od zapytań i propozycji odkupienia biletów od szczęśliwych posiadaczy.

Tymczasem tym, którzy nie dostali się na pokaz specjalny pozostaje czekać do 8 czerwca na oficjalną premierę w naszym kraju. Umilmy sobie zatem to oczekiwanie oficjalnym zwiastunem filmu, który uchyli nam rąbka tajemnicy, czego będziemy mogli się spodziewać na ekranie.

źródło: Strona wydarzenia

Możliwość komentowania jest wyłączona.