Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+

Wymiana nawierzchni autostrady A4 Katowice-Kraków na finiszu

8. kwietnia na A4 Katowice-Kraków rozpoczną się prace remontowe w ramach ostatniego etapu wymiany nawierzchni autostrady. Nową nawierzchnię zyska fragment pomiędzy węzłami Murckowska i Brzęczkowice.
Budowa będzie prowadzona na jezdni w kierunku do Krakowa na 3,5 km odcinku pomiędzy węzłem Murckowska a węzłem Brzęczkowice. Remont poprzedzi przygotowanie tymczasowej organizacji ruchu, co będzie się odbywało w porach nocnych do 8 kwietnia, z przerwą na czas świąt wielkanocnych. W czasie wprowadzania zmian czynny będzie tylko jeden pas ruchu
i wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości.
Zgodnie z nową organizacją ruchu zjazd z autostrady A4 na węzeł Mysłowice (km 346,8),
dla kierowców jadących do Krakowa, będzie możliwy tylko z prawego pasa ruchu. Kierowcy, którzy wybiorą lewy pas ruchu poprowadzony na jezdni przeciwnej (w kierunku Katowic), nie będą mieli możliwości zjazdu do Mysłowic.
Zjazd na węźle Mysłowice dla kierowców jadących w kierunku Katowic będzie możliwy, jak dotąd, z obu pasów ruchu.
Wymianę nawierzchni na naszym odcinku autostrady A4 prowadzimy od początku z założeniem minimalizowania utrudnień dla kierowców, prowadząc prace na krótkich odcinkach
i zachowując dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Podobnie będzie i tym razem, za wyjątkiem okresu prac przygotowawczych i wprowadzania zmian w organizacji ruchu
– mówi Rafał Czechowski, rzecznik prasowy Stalexport Autostrada Małopolska. – Informacja o zmianie organizacji ruchu w rejonie węzła Mysłowice umieszczona zostanie na tablicach ustawionych przed rozdzieleniem pasów ruchu. Prosimy kierowców o zwracanie szczególnej uwagi na nowe oznakowanie – dodaje. 
Zakończenie prac zaplanowano na połowę maja 2021 r.
W latach 2016-2018 spółka Stalexport Autostrada Małopolska wyremontowała 76,6 km nawierzchni jezdni zarządzanego przez siebie odcinka A4. Prace były kontynuowane w latach 2019-2020, kiedy wymieniono dalsze 36,5 km nawierzchni jezdni.
Informacje na temat prowadzonych będą aktualizowane na bieżąco na stronie www.autostrada-a4.pl, na twitterze (@A4KatKra) i facebooku (a4katowicekrakow).

Źródło: Imago Public Relations Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *