Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

11 marca, 2020

Wypożycz książkę bez wychodzenia z domu

Zamknięta biblioteka, to dla prawdziwego mola książkowego nie lada wyzwanie, jak przetrwać kolejny dzień bez nowej książki. Teraz jednak nie stanowi to żadnego problemu. Platforma Legimi oferuje możliwość wypożyczania e-książek, które można czytać na komputerach, smartfonach, tabletach lub czytnikach.

W platformie znajduje się aż 60 tysięcy książek, wśród których można znaleźć największe bestsellery, jak również najbardziej wyczekiwane nowości. Żeby rozpocząć czytelniczą przygodę z Legimi, należy na początek wybrać plan abonamentowy, przy czym obowiązuje darmowy 14-dniowy okres próbny. Kolejnym krokiem jest pobranie darmowej aplikacji. Znaleźć ją można w sklepie z aplikacjami na swoim urządzeniu mobilnym lub na stronie internetowej Legimi. Następnie przychodzi pora na sięgnięcie do katalogu, po kliknięciu „pobierz na półkę”, wybieramy książki, które chcemy przeczytać. Po każdym zalogowaniu do aplikacji, wybrane pozycje będą tam na nas czekały, więc wystarczy już tylko oddać się lekturze. Legimi to nie tylko dostęp do e-booków i audiobooków bez limitu, ale także idealne rozwiązanie dla tradycjonalistów. Oferuje on bowiem także książki drukowane w atrakcyjnych cenach, bo nawet do 50% taniej!

Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach w czerwcu 2019 roku uruchomiła opcję skorzystania z dostępu do cyfrowej wypożyczalni Legimi. kody wydawane są w Filiach F.1, F.7, F.8, F.9, F.11, F.12, F.13, F.14, F.16, F.17, F.19, F.23, F.25, F.28, F.30, F.32. Zachęcamy do skorzystania z tej formy i przypominamy, że kto czyta książki, żyje podwójnie.

Tekst: Martyna Majewicz
Zdjęcie: Pixabay.com

Możliwość komentowania jest wyłączona.