Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

08 kwietnia, 2020

Wyprawa rowerem nominowana do nagrody

Najpierw podróżowali po odległym kraju, a teraz mają szansę zostać za to nagrodzeni. Podróżniczy projekt „Rowerem przez Islandię” został nominowany w 14 edycji konkursu TRAVELLERY, którego organizatorem jest magazyn „National Geographic”. Celem konkursu jest promowanie świadomych podróżników, odpowiedzialnych działań i inspirujących przedsięwzięć.

W 14 edycji konkursu „TRAVELLERY” nominowane są projekty podróżnicze z 2019 r. To właśnie podczas ubiegłorocznych wakacji niepełnosprawny sportowiecDarek Sobczak, podczas 10 – dniowego rajdu na handbike’u przebył trasę ze wschodniego na zachodnie wybrzeże Islandii. Pro-społecznym elementem wyprawy „Rowerem przez Islandię” było zebranie w aplikacji Endomondo 500 tys. km i tym samym pozyskanie od sponsorów (Renault Pietrzak, OKAM i INSPIRE) 50 000 zł na organizację ferii dla podopiecznych Centrum Opiekuńczo – Wychowawczego WZRASTANIE w Katowicach.

Jak informują autorzy przedsięwzięcia, projekt „Rowerem przez Islandię” został nominowany w kategorii „Społeczna inicjatywa”
, przeznaczonej dla osób i instytucji, które przyczyniają się do poprawy świadomości ekologicznej, ocalenia dzikiej przyrody lub dziedzictwa oraz wspierają najsłabszych, czy chorych.

Głos na wyprawę „Rowerem przez Islandię” można oddawać od 30 marca do 5 kwietnia w aplikacji internetowej: http://travelery.national-geographic.pl/

Plebiscyt „TRAVELLERY” obejmuje pięć kategorii: Społeczna inicjatywa roku, Wyczyn roku, Podróż roku, Bloger roku i Książka roku. W ramach głosowania wyłoniona zostanie pierwsza trójka z każdej kategorii konkursowej. O tym, kto będzie laureatem konkursu zdecyduje profesjonalna kapituła powołana przez magazyn „National Geographic”.(wh)

WIDEO Z WYPRAWY: http://www.youtube.com/watch?v=XfKfN2sT6DU&t=2sPEŁNA RELACJA Z WYPRAWY NA: www.roweremprzezisladnie.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.