Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

10 sierpnia, 2019

Wyrusz w podróż powstańczym tramwajem i przenieś się w lata Powstań Śląskich!

Wyrusz w podróż powstańczym tramwajem i przenieś się w lata Powstań Śląskich!

Zaproszenie na konferencję prasową

KIEDY? wtorek, 13 sierpnia 2019 r. | 10:00

GDZIE? siedziba spółki Tramwaje Śląskie S.A., Chorzów, ul. Inwalidzka 5

W dniach 14–24 sierpnia 2019 r., w ramach obchodów 100-lecia Wybuchu I Powstania Śląskiego w województwie śląskim, po miastach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii będzie kursował tramwaj powstańczy upamiętniający I Powstanie Śląskie.

Podczas konferencji nie tylko zaprezentujemy zabytkowy pojazd i zaprosimy mieszkańców Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii w niezwykłą podróż, ale też wspólnie z Państwem przeniesiemy się w czasie.

Tramwaj wyruszy 14 sierpnia 2019 r. ok. godz. 17.00 z Mysłowic, gdzie 100 lat temu strajk w kopalni Mysłowice był przyczynkiem do wybuchu I Powstania Śląskiego, a podróż zakończy 24 sierpnia 2019 r. ok. godz. 16.30 przy pomniku Powstańca Śląskiego w Świętochłowicach-Lipinach, w 100. rocznicę zakończenia I Powstania Śląskiego.

Podczas podróży przeniesiemy się na Górny Śląsk lat 1919-1922, posłuchamy manifestu Wojciecha Korfantego, przyjrzymy się potyczce powstańczej, weźmiemy udział w kampanii plebiscytowej, przekroczymy granicę, zaśpiewamy „Już zachodzi czerwone słoneczko” oraz inne powstańcze i śląskie piosenki, skosztujemy śląskich maszketów. Każdy podróżujący otrzyma bilet do Niepodległej z kalendarium wydarzeń na Górnym Śląsku w latach 1919 -1922.

Rozkład jazdy będzie dostępny na stronach:

www.muzeumpowstanslaskich.pl; www.metropoliaztm.pl; www.slaskie.pl; www.tram-silesia.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.