Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Zdrowie

07 kwietnia, 2020

Wysokie kary za nieprzestrzeganie obowiązujących przepisów


To ma być przestrogą dla innych. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zawierciu wydał pierwsze decyzje, nakładające dotkliwe kary pieniężne za złamanie obowiązujących przepisów. Za nieprzestrzeganie kwarantanny lub niepotrzebne przemieszczanie się, cztery osoby ukarano grzywnami w wysokości 5 tys zł.

O naruszeniach nakazów, zakazów lub ograniczeń związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 informowany jest Powiatowy Inspektor Sanitarny. Do tej pory zawierciańscy policjanci przekazali 7 takich informacji. Są już pierwsze decyzje – 4 osoby zostały ukarane grzywnami. Zgodnie z decyzjami wydanymi przez Powiatowego Inspektora Sanitarnego, czterech mężczyzn będzie musiało zapłacić po 5 000 zł.

Trzech z nich, objętych kwarantanną domową, nie zastosowało się do obowiązujących ich zasad, czwarty zaś, zlekceważył przepisy związane z przemieszczaniem się. Nałożone kary pieniężne nie wykluczają w tym przypadku odpowiedzialności prawnej. W każdym z czterech przypadków, za popełnione wykroczenie zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu.

Dotkliwe sankcje karne mają przyczynić się do odpowiedzialnego i poważnego podejścia do obecnego zagrożenia.

Powiatowy Inspektor Sanitarny za naruszenia nakazów, zakazów lub ograniczeń związanych z obecnym zagrożeniem może nałożyć grzywnę od 5 tys. do 30 tys zł. Dodatkowo niestosowanie się do przepisów skutkuje odpowiedzialnością prawną.

Źródło: Policja Śląska
Weronika Herzog

Możliwość komentowania jest wyłączona.