Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

15 września, 2020

Wystawa zdjęć dzieci autorstwa Anny Dudzińskiej w Bibliotece Śląskiej

#inaczej #taksamo – to tytuł wystawy reporterki radiowej Anny Dudzińskiej, która po raz pierwszy prezentuje swoje fotografie i to u nas – w Bibliotece Śląskiej!

Jeszcze nigdy tylu uczniów na świecie nie pozostawało bez dostępu do szkoły. Dzieci to ukryte ofiary pandemii koronawirusa. Półtora miliarda z nich przez wiele tygodni 2020 r. nie miało szans na normalną edukację. Wprowadzone w 185 krajach świata nauczanie online nie wszędzie jest naprawdę możliwe. W tragicznej sytuacji są te państwa, które i tak cierpiały z powodu toczących się wojen czy regiony nękane głodem i klęskami żywiołowymi. Na obszarach rozwijających się szkoła jest jedynym miejscem, gdzie dzieci przez chwilę mogą zapomnieć o braku zabawek, domowej biedzie, zjeść ciepły posiłek i spędzić beztroski czas z rówieśnikami. Teraz, wiele z tych, które nie chodzą do szkoły musi nie tylko pomagać rodzicom w domu, ale pracować przy uprawie ryżu, na polach ze zbożem czy sprzedając pamiątki na ulicy. Jak alarmuje UNICEF, w najgorszej sytuacji są dziewczynki. Rodzice, którym bieda zagląda w oczy nierzadko aranżują małżeństwa, sprzedając nieletnie córki. Tak zdarza się nie tylko w Afryce, ale także w Indiach czy Nepalu.

Chcecie dowiedzieć się i zobaczyć więcej? – zapraszamy na wystawę! Czynna w godzinach otwarcia Biblioteki Śląskiej, do 2 października 2020 r.
Źródło: Biblioteka Śląska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *