Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+

Wyszukiwarka… odpadów


Stłuczone butelki, zużyte soczewki kontaktowe, drzwi po remoncie… Lista kłopotliwych odpadów może być długa. W Tychach uruchomiono wyszukiwarkę, która podpowie jak je segregować.
Wyszukiwarka została opracowana na potrzeby wszystkich mieszkańców Tychów – zarówno osób mieszkających w domach prywatnych, jak i dla mieszkańców bloków. Narzędzie pomaga segregować odpady i jest zgodne z obowiązującym system segregacji w Tychach. 

Wyszukiwarkę znajdziemy na stronach: umtychy.pl, master.tychy.pl oraz w aplikacji mobilnej EcoHarmonogram (iOs, Android). 

Jak to działa?

Wchodzimy na stronę wyszukiwarki bądź w aplikację mobilną, wpisujemy nazwę odpadu w wyszukiwarce –  przekieruje nas ona od razu do odpowiedniej lokalizacji:

• do pojemnika/worka,
• miejsca, do którego można dostarczyć odpad – np. PSZOK, zakładu unieszkodliwiania odpadów,
• wskaże sposób segregacji (np. odbiór w ramach zbiórki mobilnej zgodnie z harmonogramem w przypadku zabudowy jednorodzinnej, odbiór z altany śmietnikowej w przypadku zabudowy wielorodzinnej).

Dodatkowo, można dowiedzieć się więcej nt. zasad selektywnej zbiórki odpadów w mieście. 

Co jeśli wyszukiwarka nie znalazła wpisanej przez nas pozycji?

Wtedy taki odpad możemy dodać przez formatkę „Zgłoś brakujący odpad”, która wyświetli nam się w polu wynikowym wyszukiwarki. 
Baza odpadów ujętych w wyszukiwarce liczy ponad 13 tysięcy pozycji i cały czas jest uzupełniana o nowe obiekty.
Źródło: UM Tychy

Możliwość komentowania jest wyłączona.