Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

27 stycznia, 2020

XVIII Festiwal Slajdów Podróżniczych w Katowicach w Bibliotece Śląskiej.

Festiwal Slajdów Podróżniczych w Katowicach to jedna z największych tego typu imprez w Polsce, a w tym roku odbywa się już po raz osiemnasty! Przed nami cały tydzień z dalekimi podróżami i opowieściami z ciekawych zakątków świata. Do tego mnóstwo znakomitych fotografii i wielu niezwykłych prelegentów. W festiwalowy poniedziałek 3 lutego 2020 r. zapraszamy do Biblioteki Śląskiej:

godz.17.00 Katarzyna Kowalska – „Jordania – Petra i Wadi Rum poza utartymi szlakami”

godz. 18.30 Zuzanna Kołodziej – „Pacific Crest Trail – piechotą z Meksyku do Kanady”

* Katarzyna Kowalska, przewodniczka beskidzka, pilotka wycieczek, współtwórczyni Klubu Podróżników Namaste w Katowicach. Prowadziła trekkingi w Himalajach(Annapurna Base Camp, dookoła Manaslu, w dolinie Langtangu, w rejonie Mount Everestu i w Sikkimie) oraz wyprawy trampingowe po Maroko. Podróżniczka opowie o Jordanii – czeka nas więc wędrówka przez malowniczy rezerwat Wadi Dana, nocleg w obozie Beduinów, wizyta w dawnej stolicy nabatejskiej – Petrze, której architektura potrafi zachwycić każdego. Zwiedzimy też inne zabytki UNESCO w Jordanii, zobaczymy biblijną Gerazę, piękne mozaiki z V wieku w miasteczku Madaba, czy zamki rycerzy krzyżowych.

*Zuzanna Kołodziej, podróżniczka – amatorka, w ciągłej pogoni za przygodą i wyzwaniem. Liczne wędrówki górskie zawiodły ją na granicę USA z Meksykiem skąd powędrowała do Kanady. Pacific Crest Trail to długodystansowy szlak górski w Stanach Zjednoczonych. 4270 kilometrów, trzy stany, dwie granice i radykalnie zmieniające się warunki pogodowe. Opowieść o sześciomiesięcznej wędrówce przez zachodnie wybrzeże USA, o prymitywnym życiu z dala od cywilizacji i o tym jak wyjść z tego w jednym kawałku.

Szczegółowy program festiwalu znajduje się tutaj: http://www.festiwalkatowice.pl/. Prelekcje i pokazy odbywać się będą także w Kinoteatrze Rialto, Klubie Namaste, Polskim Radiu Katowice. Organizator: Śląskie Stowarzyszenie Podróżnicze GARUDA.

3 lutego 2020 r., godz.17.00-19.30, Biblioteka Śląska (sala Benedyktynka), plac Rady Europy 1, Katowice. Wstęp wolny! Zapraszamy!
Źródło:Dział Promocji Biblioteki Śląskie

Możliwość komentowania jest wyłączona.