Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Nauka

17 marca, 2020

Z Hiszpanii do Zabrza wróciła grupa młodzieży

Dziś (17 marca br.) w godzinach popołudniowych z Hiszpanii do Zabrza wróciła grupa młodzieży, która przebywała w Kordobie na praktykach zawodowych.
Zespół zadaniowy powołany przez Prezydent Miasta Małgorzatę Mańkę-Szulik w dniu 10 marca 2020 roku podjął się sprowadzenia do kraju grupy 22 uczniów zabrzańskich placówek oświatowych, którzy przebywali na terenie Hiszpanii. Wyjechali oni 29 lutego na praktyki zawodowe w Kordobie, które organizowane były w ramach programu „POWER – rzeczywistość zawodowa w Hiszpanii”. Z powodu dynamicznej sytuacji związanej z pandemią SARS-CoV-2, koordynatorzy projektu z ramienia Wydziału Oświaty zabrzańskiego Ratusza zdecydowali o skróceniu pobytu młodzieży.

Około godziny 3.00 grupa młodzieży dojeżdżała do granicy z Polską, gdzie okres oczekiwania na wjazd do kraju wynosił wiele godzin. Opracowano sposób na skrócenie czasu przejazdu, który polegał na wysłaniu z Zabrza kolejnego autokaru. Przejście w Zgorzelcu uczniowie pokonali pieszo, a następnie autokarem ruszyli do Zabrza. To działanie skróciło podróż o około 15 godzin.

Młodzież dotarła do Zabrza dziś w godzinach popołudniowych. Wszyscy uczniowie oraz dwoje nauczycieli zostali objęci zbiorową kwarantanną.
Z zagranicy indywidualnie powracają również inni mieszkańcy Zabrza. W związku z czym w chwili obecnej 93 osoby w mieście poddane są kwarantannie.

Źródło:UM Zabrze

Możliwość komentowania jest wyłączona.