Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+

Za 10 dni poznamy najlepszą lekkoatletyczną drużynę Europy!

Już tylko 10 dni dzieli nas od wielkich lekkoatletycznych emocji na Stadionie Śląskim, na którym o tytuł najlepszej drużyny Europy walczyć będzie 8 reprezentacji.
Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce Silesia 2021 odbędą się w dniach 29-30 maja na Stadionie Śląskim. Wydarzenie odbędzie się z udziałem publiczności. Na trybunach zasiądzie 7 600 widzów. Wstęp bezpłatny! Wejście na obiekt będzie możliwe bramami nr 2, 3 oraz 5 (29 maja od godziny 14.00, 30 maja od godziny 11.30). Przy wpuszczaniu kibiców obowiązuje zasada pierwszeństwa, aż do osiągnięcia limitu.
To moment, na który z niecierpliwością czekaliśmy od wielu miesięcy. Już za 10 dni fani królowej sportu znów będą świadkami wspaniałego widowiska z udziałem gwiazd europejskiego formatu. Nic nie zastąpi emocji, które towarzyszą kibicom podczas oglądania sportowych zmagań na żywo. Wierzę, że doping z trybun będzie dla zawodników dodatkowym motywatorem do zdobywania rekordowych wyników. I tego chciałbym życzyć wszystkim drużynom biorącym udział w mistrzostwach – mówi Jakub Chełstowski, Marszałek Województwa Śląskiego.
Na Narodowym Stadionie Lekkoatletycznym pojawią się zespoły z Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch, Portugalii, Hiszpanii, Ukrainy oraz Polski. Znane są już składy reprezentacji Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Zawodnicy zmierzą się w następujących konkurencjach: rzut młotem, rzut dyskiem, rzut oszczepem, pchnięcie kulą, skok o tyczce, skok wzwyż, skok w dal, trójskok, bieg na 100 m, 200 m, 400 m, 800 m, 1500 m, 3000 m, 5000 m, bieg przez płotki na 100 m, 110 m, 400 m, bieg z przeszkodami na 3000 m oraz sztafety 4×100 m i 4×400 m.
Ambasadorami Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce Silesia 2021 zostali Anita Włodarczyk, Justyna Święty-Ersetic, Ewa Swoboda oraz Paweł Fajdek.
Przed nami jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń, czyli Drużynowe Mistrzostwa Europy. Wielokrotnie miałam okazję występować na Narodowym Stadionie Lekkoatletycznym i przyznam, że jest to obiekt, który sprzyja osiąganiu dobrych wyników sportowych. Mam więc nadzieję, że jako reprezentacja powtórzymy sukces sprzed dwóch lat i obronimy tytuł drużynowego mistrza kontynentu – mówi Anita Włodarczyk, mistrzyni olimpijska w rzucie młotem, Ambasadorka Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce.
Na Stadionie Śląskim trwają ostatnie zaawansowane prace związane z przygotowaniem obiektu do przeprowadzenia mistrzostw.
Śmiało mogę powiedzieć, że w tym roku Stadion Śląski jest najbardziej zapracowanym obiektem lekkoatletycznym na świecie. Przed nami druga, z czterech międzynarodowych imprez, które odbędą się zaledwie w przeciągu kilku miesięcy. Na tym etapie przygotowań dopinamy już ostatnie szczegóły tak, by 29 i 30 maja najlepsze drużyny naszego kontynentu mogły zaprezentować widzom swoją doskonałą formę i dostarczyć niebywałych wrażeń – mówi Bartłomiej Kowalski, CEO Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce Silesia 2021.
Wszystkie najważniejsze informacje i ciekawostki dotyczące zawodów można śledzić na oficjalnej stronie internetowej dedykowanej imprezie www.silesia21.pl oraz w mediach społecznościowych (Facebook, Twitter, Instagram, YouTube).
Transmisję z wydarzenia będzie można zobaczyć na antenie telewizji TVP Sport, 29 maja w godzinach 15.30-19.15 oraz 30 maja w godzinach 13.00-16.25.
Zawodników Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce dopingować będzie wyjątkowy zespół zwierzaków – maskotek, a wśród nich: gepard Maji, struś Sprinter, lemur Julian oraz żyrafa Lunani.
Partnerem Narodowym Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce Silesia 2021 jest PKN ORLEN. Partnerem Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce Silesia 2021 jest Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO.
Organizację Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce finansowo wsparło Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Źródło: Stadion Śląski Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *