Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+

Zabrzańska strefa – 75% powierzchni w rękach inwestorów

Sfinalizowana została sprzedaż kolejnej nieruchomości znajdującą się na terenach Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Aktualnie zabrzańska część KSSE została zapełniona przez inwestorów w ponad 75 %. Najnowszy z nich zamierza dokonać inwestycji na kwotę co najmniej 53 mln USD.

W zabrzańskim Ratuszu podpisany został dziś (tj. 12 lutego) akt notarialny dotyczący sprzedaży nieruchomości będącej częścią zabrzańskich terenów Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To największa dostępna w zabrzańskiej części KSSE działka, która znajduje się przy ul. Donnersmarcka. Jej powierzchnia wynosi 21,02 ha. Inwestor za nabycie terenu zapłacił ponad 22 mln zł (22 145 000 zł).

W Zabrzu jeszcze niedawno funkcjonowało 8 kopalń. Dziś po tych wielkich zakładach pracy zostało tylko wspomnienie. Dlatego podejmujemy intensywne działania zmierzające do zwiększania potencjału gospodarczego naszego miasta. Poprzez przygotowanie atrakcyjnych terenów a następnie pozyskanie we współpracy z KSSE inwestorów generujemy nowe miejsca pracy oraz zwiększamy wpływy z podatków do budżetu miasta – mówi Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.
Nowy inwestor terenu to Weber Stephen Polska, producent wysokiej jakości grilli. Firma deklaruje rozpoczęcie budowy zakładu jeszcze w 2020 roku. W tym celu planuje zainwestować co najmniej 53 mln USD oraz zatrudnić ponad 250 osób.

W miarę jak nasza działalność rozwija się w całej Europie, widzimy duże możliwości wytwarzania produktów lokalnie, w pobliżu rynków, które obsługujemy – powiedział Chris Scherzinger, Prezes Zarządu Weber-Stephen Products LLC – Wierzymy, że otwarcie zakładu w Zabrzu, w Polsce, leży w najlepszym interesie naszych partnerów handlowych i pomoże nam lepiej służyć naszym użytkownikom końcowym: fanom grilla, którzy ufają firmie Weber za wyjątkową jakość produktów i usług.

Strefa ekonomiczna w Zabrzu to 157 hektarów podzielonych na 45 działek o wielkości od 0,5 do 21 hektarów. Jej atuty to dogodna lokalizacja, w sercu ponad dwumilionowej metropolii; infrastruktura drogowa opierająca się na autostradach A1 i A4 oraz bliskość lotniska w Pyrzowicach. Jej uzbrojenie kosztowało miasto 65 mln zł. Aktualnie ponad 75% terenu strefy Zabrze sprzedało 26 inwestorom. Dotąd swoje zakłady uruchomiło już 13 firm, które zainwestowały ok. 500 mln zł i zatrudniły ok. 1500 osób.
Dziś firma Weber-Stephen Products, amerykański producent grilli, który szukał miejsca pod fabrykę w Europie, kupił działkę na terenie KSSE i zbuduje w Zabrzu zakład za ponad 200 mln zł, zatrudniając co najmniej 250 pracowników.

Ta, pozyskana przez KSSE wraz z miastem inwestycja po raz kolejny udowadnia wielobranżowość Katowickiej Strefy i potwierdza, że niemal każdy biznes dobrze się tu czuje. Tworzymy najlepsze warunki do prowadzenia biznesu. Witamy w Strefie i gratulujemy inwestycji – mówi dr Janusz Michałek, prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. (KSSE).


Materiał prasowy UM Zabrze

Możliwość komentowania jest wyłączona.